دختران وزنه بردار گلستان به اردوی تیم ملی دعوت شدندورزش بانوان-ترکمن نیوز-  پس از کسب مدال طلا و نقره المپیاد استعداد های برتر وزنه برداری کشور توسط پارمیدا محمودیان و الیکا محمدخانی از گلستان، این دو دختر استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  رییس هیات وزنه برداری گلستان روز چهارشنبه به ایرنا گفت: در این المپیاد که طی روزهای ۷ تا ۹ آذرماه به میزبانی شهرستان سنندج مرکز استان کردستان برگزار شد، دختران وزنه بردار گلستان ۲ مدال کسب کردند.
آرش رضایانی اظهار داشت: در دسته ۵۹ کیلوگرم این المپیاد پارمیدا محمودیان با مجموع وزنه ۱۱۶ کیلوگرم مدال طلا را کسب کرد و در وزن ۴۹ کیلوگرم الیکا محمدخانی با مجموع وزنه ۷۶ کیلوگرم به گردن آویز نقره دست یافت.
به گزارش ایرنا این رقابت ها با حضور ۱۱۳ وزنه بردار دختر در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال به مدت سه روز از ظهر چهارشنبه هفتم آذر تا نهم این ماه در سالن آزادی سنندج برگزار شد.
گلستان در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری از بین ۱۷ تیم با کسب یک مدال طلا و یک نفره در جایگاه چهارم تیمی کشور قرار گرفت.
به گفته رضایانی، اردوی تیم ملی وزنه برداری دختران کشور از ۱۶ آذرماه به مدت دو هفته در تهران برگزار می شود.
رییس هیات وزنه برداری گلستان همچنین گفت: هم اکنون وزنه برداری زنان در سه شهرستان گرگان، آق قلا و گمیشان در استان فعال بوده و خانواده ها می توانند با حضور در سالن تمرین، ضمن دادن روحیه به فرزندان خود از شرایط و وضعیت تمرینی آنان مطلع شوند.
پارمیدا محمودیان نخستین بانوی تاریخ وزنه برداری کشور است که با پوشش کامل اسلامی توانست در رقابت های برون مرزی و بین المللی شرکت کند و با مهار وزنه های انتخابی در یک ضرب، ۲ ضرب و مجموع، چراغ این رشته را برای زنان علاقمند به وزنه برداری روشن کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۰

۱۴ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41326

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک