امام جمعه گنبدکاووس :

دبیرخانه مقابله با سند 2030 راه‌اندازی شودتورکمن نیوز: امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به ضرورت هدفمند بودن فعالیت‌های مقابله‌ای با سند ننگین ۲۰۳۰، گفت: لازم است آموزش و پرورش دبیرخانه قوی و محتوایی برای مقابله جدی با ۲۰۳۰ راه‌اندازی کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه شهرستان گنبدکاووس با دعوت خود و همگان به رعایت تقوی الهی، اظهار کرد: همه ما باید برای آماده شدن قلب‌هایمان برای ورود به ماه رمضان از روزهای باقی مانده ماه شعبان بهره برده و با مناجات و توجه به ذات اقدس الهی دلها را آماده شب‌های قدر کنیم.

وی با بیان اینکه در روزهای باقی مانده صدقه دادن، ذکر صلوات و قرائت مناجات و صلوات شعبانیه را از دست ندهید، افزود: هر چه این روزهای پایانی ماه شعبان را توجه و تقرب بیشتری پشت سر بگذاریم قطعا ماه رمضان پربرکت‌تری را در پیش خواهیم داشت.

امام جمعه گنبدکاووس با تاکید بر اینکه در هفته گرامیداشت مقام معلم قرار داریم و باید در ترفیع مکانت و منزلت معلمان کوشش کنیم، خاطرنشان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع معلمان و فرهنگیان در روزهای گذشته یک بار دیگر جایگاه و عزت معلمی را احیا کرد و به نشان داد که باید این جایگاه رفیع را تکریم کنند.

ترابی با اشاره به موضوع مورد توجه و تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت نیروی انقلابی و با تفکر جهادی توسط معلمان در مدارس، اضافه کرد: در این مسیر بار بزرگی بر دوش معلمان عزیز قرار داده شده است که هر گونه کوتاهی در این حوزه موجب بروز عواقب متعددی برای کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه هشدار جدی رهبر معظم انقلاب نسبت به تلاش دشمن برای اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس کشور باید مورد توجه همه مدیران و معلمان در آموزش و پرورش قرار بگیرد، ادامه داد: رهبری اجرای سند ۲۰۳۰ را تربیت سرباز برای غرب و دشمن تعبیر کردند و این یعنی هر کس به دنبال اجرای این سند باشد خائن و همراهی کننده با دشمن است چه از روی جهالت این کار را کرده باشد و چه از روی تعمد و دشمنی.

امام جمعه گنبدکاووس با ارائه پیشنهادی مبنی بر راه‌اندازی دبیرخانه مبارزه با سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش، تصریح کرد: مدیران آموزش و پرورش بابد به صورت عملی نشان دهند که با اجرای این سند مخالف بوده و برنامه‌های محتوایی و جدی برای مقابله با آن دارند که حتی باید در آموزش‌های ضمن خدمت نیز این مقابله به روشنی دیده شود.

ترابی با اشاره به نزدیک به ماه رمضان و ضرورت توجه بیشتر به معیشت مردم به ویژه مستضعفین و نیازمندان، گفت: از همه مردم و مسوولان انتظار داریم فکری جدی برای موضوع معیشت نیازمندان کرده و در ماه مبارک رمضان آنها را تنها نگذارند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۸

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52688

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک