داور گلستانی در رقابت های انتخابی کشتی زنان کشور قضاوت می کندورزش بانوان – ترکمن نیوز- نایب رییس هیات کشتی گلستان از قضاوت سمیه خانی داور گلستانی در رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی کلاسیک زنان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیده بهاره مقتدایی اظهار داشت: این رقابت ها ۱۱ تیرماه در خانه کشتی محمد بنا مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز می شود.

وی بیان کرد: مازندران ۸ ، خراسان رضوی ۳ ، گیلان ۲ و اصفهان و یزد هم هر کدام یک داور در رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی کلاسیک زنان کشور دارند.

به گفته وی؛ فدراسیون کشتی پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی و تصویب پوشش اسلامی، کشتی کلاسیک زنان را راه اندازی کرد که با توجه به ظرفیت های ورزشی گلستان، امیدوار به شناسایی علاقمندان و دختران مستعد استان در این رشته هستیم.

وی افزود: همانند کشتی که در گلستان ریشه و سابقه طولانی دارد، داوران کشتی استان هم از نخبگان این رشته در کشور هستند و توانسته اند مسابقات مهمی را در میدان های معتبر قضاوت کنند.

مقتدایی ادامه داد: داوران زن کشتی گلستان در رشته کلاسیک هم به دنبال افتخار آفرینی با حضور در مسابقات معتبر هستند تا از اعتبار ورزش استان دفاع کنند.

وی همچنین یکی از اقدامات آتی هیات گلستان را، راه اندازی کشتی کلاسیک در همه شهرها بیان کرد که قدم اول رسیدن به این هدف اعزام مربیان به دوره های آموزشی است.

رشته کشتی کلاسیک بانوان با تلاش فدراسیون ایران از سال ۲۰۱۸ جزو سبک‌های کشتی مورد تایید اتحادیه جهانی این ورزش قرار گرفته است.

این سبک یکی از شیوه‌های غیرالمپیکی کشتی زنان و زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی است.

 

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : irna.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۰

۰۹ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

25895

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک