آموزان اینچه برون صاحب کتابخانه و نمازخانه شدند 300x198 - دانش آموزان شهر مرزی و محروم اینچه برون صاحب کتابخانه و نمازخانه شدنداخبار آموزش و پرورش- ترکمن نیوز- دانش آموزان دبیرستان شهید مصطفی خمینی شهر مرزی و محروم اینچه برون گنبدکاووس به همت بنیاد مستضعفان کشور و هزینه یک میلیارد ریال از سوی این نهاد، صاحب یک باب نمازخانه و کتابخانه شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مراسم افتتاح ساختمان این دو مکان همزمان با نواختن زنگ مهر و مقاومت با حضور نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار گلستان، مدیران کل حوزه استانداری، برخی از مدیران کل و مسئولان شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.
نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: به برکت انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته خدمات زیادی در حوزه های مخلف و در اقصی نقاط کشور انجام شده ولی هنوز برخی مشکلات و کاستی ها وجود دارد که باید با کار و تلاش مضاعف، آنها را نیز برطرف کرد.
قرجه طیار کمبود آب شرب و وجود اختلاف بین مردم و منابع طبیعی را از بزرگترین مشکلات بخش محروم و مرزی داشلی برون ذکر و بر لزوم رفع این مشکلات و شبانه روزی کردن درمانگاه روستای کرند تاکید کرد.
طیار تصریح کرد: اگر مشکل مردم با منابع طبیعی که سال ها در حال پیگیری است تا دو هفته آینده رفع نشود، طرح استیضاح وزیر جهادکشاورزی را پیگیری می کنم.
نماینده مردم گنبدکاووس با قدردانی از تعامل خوب نیروهای مرزبانی با مرزنشینان داشلی برون، بر لزوم تقویت تقویت این تعاملات با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی مردم تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان نیز در این مراسم با محکوم کردن اقدام تروریستی در اهواز، گفت: نمازخانه و کتابخانه دبیرستان شهید مصطفی خمینی اینچه برون بنا به درخواست یک دانش آموز این مدرسه در سفر اسفند پارسال رئیس بنیاد مستضعفان کشور و به دستور این مقام کشوری احداث شد.
میرمحمد غراوی افزود: ساختمان کتابخانه و نمازخانه با زیربنای ۱۰۰ مترمربع و اعتبار یک میلیارد ریال در کمتر از شش ماه احداث شده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۰

۰۱ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

35899

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک