مذاهب اسلامی گنبدکاووس 4 300x182 - دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس در رشته «ادیان ابراهیمی» دانشجو می‌پذیردتورکمن نیوز: سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان واحد گنبدکاوس گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاوس از طریق آزمون اختصاصی و سراسری در رشته ادیان ابراهیمی (مسیحیت و یهودیت) در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حجت‌الاسلام جلال عراقی در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی استان گلستان واحد گنبدکاووس از بین داوطلبان آزمون سراسری در دو رشته فقه و حقوق امامیه، فقه و حقوق حنفی و علوم، قرآن و احادیث در مقطع کارشناسی و از طریق آزمون اختصاصی حوزویان از میان طلاب و فضایل علوم دینی اعم از حوزه‌های علمیه برادران و خواهران شیعه و سنی در سه رشته فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق امامیه و علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد.

عراقی تصریح کرد: همچنین علاقمندان به رشته ادیان ابراهیمی (مسیحیت و یهودیت) می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان واحد گنبدکاووس در ادامه گفت: در حال حاضر ۶۰ دانشجو در مقطع کارشناسی در دو رشته فقه، حقوق امامیه و فقه و «حقوق حنفی» از برادران اهل تشیع و تسنن در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

عراقی خاطرنشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی در استان‌هایی که اقوام و مذاهب گوناگون دارد فعالیت می‌کند و برای نخستین بار این دانشگاه به جای فعالیت در مرکز استان در گنبدکاووس راه‌اندازی شده است، این دانشگاه در گلستان فعالیت خود را از بهمن ۱۳۹۷ آغاز کرد.

سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان واحد گنبدکاووس اظهار کرد: امسال از طریق آزمون سراسری ۱۰۰ نفر داوطلب برای تحصیل در این دانشگاه شرکت کردند که در صورت قبولی در آزمون کتبی می‌توانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۰

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58703

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک