رئیس دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس:

دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس با جذب 600 دانشجو در مهرماه احیا می شوداخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- رئیس دانشگاه فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به تلاش‌های مسئولان شهرستانی برای احیای این دانشگاه، گفت: این مهم با جذب ۶۰۰ دانشجو در مهرماه سال جاری محقق می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمود بذرافشان اظهار کرد: حمایت، نگاه ویژه و تلاش همه جانبه امام جمعه، فرماندار ویژه و نماینده مجلس شهرستان گنبدکاووس موجب شد تا ضمن استیفای حق دانشگاه فرهنگیان شهرستان فضای آموزشی و تربیتی در این مکان احیا شود.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل نظام تربیتی در کشور و دانشگاهی ماموریت‌گراست، افزود: با توجه به دو سونامی بزرگ پیش‌روی نظام تربیتی که یکی بازنشسته شدن دو سوم از معلمین فعلی تا هشت سال آینده و دیگری افزایش جمعیت دانش‌آموزی کشور خواهد بود تقویت دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت همیشگی است.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه در سال گذشته نامه‌ای مبنی بر تعطیلی دانشگاه فرهنگیان در گنبدکاووس به ما ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: از همان لحظات نخست دریافت نامه اطلاع یافتن مسئولان شهرستان از این نامه تلاش‌های مجدانه برای جلوگیری از این اتفاق آغاز شد که به لطف خدا و با همت مسوولان این تلاش‌ها به ثمر نشست.

 

بذرافشان با اشاره به اینکه تلاش‌های مسئولان گنبدی موجب شد تا ۳۴ واحد دانشگاهی در دانشگاه فرهنگیان کشور احیا شوند، گفت: به نوعی مسئولان شهرستان گنبدکاووس ناجی بخش عمده‌ای از این واحدهای دانشگاهی شدند.

 

وی از حضور ۶۰۰ دانشجو از مهرماه سال جاری در دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس خبر داد و تصریح کرد: ۳۰۰ دانشجو به صورت شبانه‌روزی و ۳۰۰ مهارت‌آموز کارورز از مهرماه سال ۱۳۹۷ یعنی ترم تحصیلی پیش‌رو در این دانشگاه تحصیل خود را آغاز خواهند کرد.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس حضور این دانشجویان و اختصاص این سهمیه به گنبدکاووس را منوط به احراز برخی شاخص‌های کالبدی، فیزیکی و بسترهای آموزشی دانست و تاکید کرد: امیدواریم با حمایت مدیران و مسئولان شهرستان گنبدکاووس این شرایط نیز در دانشگاه محقق شده تا بتوانیم از فرصت به دست آمده به نحو شایسته‌ای بهره ببریم.

 

بذرافشان با بیان اینکه مطالبات دانشگاه فرهنگیان کشور از ما در حوزه زیرساخت‌های فیزیکی و کالبدی در بخش‌سراها، خوابگاه‌های دانشجویی، سلف سرویس و کلاس‌های آموزشی مناسب و استاندارد است، اضافه کرد: تقاضای ما از معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس این بوده که در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای تامین نیازهای دانشگاه فرهنگیان بودجه مناسبی را پیش‌بینی کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه قول خواهیم داد در صورت حمایت همه‌جانبه از این دانشگاه به مرور شرایط را برای گسترده‌تر شدن دانشگاه در ابعاد مختلف فراهم کنیم، گفت: در این مسیر نیازمند توجه و همت جدی مدیران و مسئولان شهرستانی در بخش‌های مختلف هستیم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : farsnews.com

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۲

۱۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26380

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک