دانشگاه تقریب مذاهب در گنبدکاووس افتتاح می شوداخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- با پیگیریهای مستمر مسئولین شهرستان بزودی دانشگاه تقریب مذاهب در گنبدکاووس افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، با افتتاح این دانشگاه استان گلستان تنها استانی خواهد شد که در کشور دو دانشگاه تقریب مذاهب دارد.
معاون سیاسی ،امنیتی و جتماعی فرمانداری ویژه گنبدکاووس گفت: با برنامه ریزی های انجام شده چهارشنبه ۷ آذر ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی دانشگاه تقریب مذاهب افتتاح می شود.
فرهاد شیبک در جلسه هماهنگی راه اندازی دانشگاه تقریب مذاهب در گنبدکاووس اظهارداشت: از سال قبل پی گیر راه اندازی دانشگاه نقریب مذاهب در گنبدکاووس هستیم. بر اساس آخرین توافق مکانی که کاربری آموزشی دارد به صورت موقت برای راه اندازی این دانشگاه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: بر اساس توافق اولیه قرار است ساختمانی به صورت اجاره و یا موقت برای این دانشگاه در نظر گرفته شود تا ظرف این مدت شهرداری و شورای شهر زمینی که کاربری مناسب داشته باشد را برای ساخت این دانشگاه اهدا کنند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه گنبدکاووس بیان داشت: در سال تحصیلی جدید آزمون برای این دانشگاه برگزار شد که قطعا دانشجویانی جذب می شوند.
وی ادامه داد: قرار است در گام نخست دانشجویان در مقطع کارشناسی و رشته های فقه و حقوق امامیه، فقه و حقوق حنفی در این دانشگاه تحصیل کنند.
شیبک گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این دانشگاه روز چهارشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان،مسئولان استانی و کشوری در گنبدکاووس افتتاح می شود.

 

خبرنگار: سید علی کریمیان

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۶

۰۴ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40708

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک