دادگستری گلستان هزینه‌های تبلیغات کاندایدها را رصد می‌کندتورکمن نیوز:  رییس دادگستری گلستان گفت: به‌ منظور جلوگیری از ورود پول‌های ناسالم به فضای انتخاباتی، دادستان‌های سراسر استان هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداها را رصد و در صورت احراز تخلف برای متخلفان پرونده تشکیل خواهند داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی هاشمیان در جلسه شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان اظهار کرد: حوزه‌های قضایی را مکلف کرده‌ایم تخلفات و جرائم انتخاباتی را به‌سرعت رسیدگی و به زمان بعد از برگزاری انتخابات موکول نکنند.

هاشمیان در ادامه با انتقاد از دعوت برخی افراد مسئله‌دار برای سخنرانی در مراسم و همایش‌های استانی از فرمانداران خواست: بر همایش‌ها و سخنرانانی که در این مراسم‌ها حضور دارند بیشتر نظارت کنند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان در ادامه گفت: اگر داوطلبان نمایندگی مجلس به معرفی خود اکتفا و از تخریب سایر نامزدها خودداری کنند حتماً انتخابات پیش رو، مانند سال‌های گذشته، سالم، به دور از تنش و با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد.

هادی هاشمیان از مردم هم دعوت کرد: در کنار دستگاه‌های نظارتی و قضایی به برگزاری انتخابات سالم کمک کنند و اگر تخلف یا جرمی مشاهده کردند به شماره ۰۹۱۱۱۷۵۶۱۱۴ پیامک کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه گفت: با تعیین کمیته‌ای در دادسرای مرکز استان، علاوه بر جواب استعلام هیئت‌های اجرایی استان، پاسخ استعلام از دیگر مناطق کشور را هم بلافاصله ارسال کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی با تأکید بر رعایت بی‌طرفی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس هم گفت: تبلیغات زودهنگام و راه انداختن کارناوال از مصادیق جرائم انتخاباتی است و برای متخلفان پرونده تشکیل می‌شود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۱

۲۵ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66106

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک