تجارت جهانی WTO 1 300x200 - خیز ترکمن‌ها برای پیوستن به سازمان تجارت جهانیترکمن نیوز:  وزارت امور خارجه ترکمنستان از برگزاری پنجمین سمینار با موضوع پیوستن «عشق آباد» به سازمان تجارت جهانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بر اساس این گزارش در نشست نمایندگان دولت، بخش خصوصی و کارشناسان عضو سازمان تجارت جهانی حضور داشتند.

«وپا حاجیف» معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز در جلسه مذکور شرکت کرد.

در نشست ظرفیت کشورهای علاقمند برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی مورد بررسی قرار گرفت و پیش‌بینی‌های مرتبط مطرح شد.

حاجیف از اهداف ترکمنستان در سازمان تجارت جهانی خبر داد و اقدامات عشق آباد برای آماده‌سازی ساختارهای دولت جهت دریافت وضعیت عضو ناظر در آن سازمان را بیان کرد.

وی همچنین اشاره کرد که دریافت وضعیت عضو ناظر در سازمان تجارت جهانی به ترکمنستان کمک برای همگرایی در ساختارهای بین‌المللی اقتصادی می‌کند که منجر به جذب سرمایه خارجی، ارائه تضمین به سرمایه گذاران و شرکای تجاری می‌شود.

طرفین تبادل نظر درباره پروسه عضویت ترکمنستان در سازمان مذکور کردند.

شایان ذکر است که به حکم «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان کمیسیون دولتی برای بررسی مسائل پیوستن عشق آباد به سازمان تجارت جهانی تشکیل شد.

در نتیجه فعالیت این کمیسیون روابط نزدیک با کارشناسان بین‌المللی و اعضای سازمان برقرار شد که به نظر عشق آباد عضویت در سازمان مذکور شرایط لازم برای نوسازی اقتصاد کشور را ایجاد می‌کند.

در تاریخ ۱۵ می رئیس جمهور حکم پیوستن ترکمنستان به سازمان تجارت جهانی به عنوان عضو ناظر را امضا کرد و  دستاورد‌های کمیسیون ویژه را تحسین کرد.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: fars

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۶

۱۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78237

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک