خیز ترکمن‌ها برای افزایش تولید گاز اخبار ترکمنستان– ترکمن نیوز- رئیس جمهور ترکمنستان با اشاره به برنامه دولت این کشور در بخش انرژی گفت: «عشق آباد» به دنبال خریداران جدید گاز است و افزایش تولیدات گاز را در برنامه‌ خود دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، «قربان قالی بردی محمداف» در مراسم افتتاحیه اولین نیروگاه سیکل ترکیبی گاز با اشاره به برنامه دولت این کشور در بخش صادرات گاز اظهار داشت: «عشق آباد» به دنبال وارد کنندگان جدید گاز است و افزایش استخراج این نوع انرژی را برنامه‌ریزی می‌کند.

وی با اشاره به نیروگاه مذکور گفت: فعال‌سازی تجهیزات جدید امکانات خوبی برای راه‌اندازی تولیدات مختلف را باز کرده و آلودگی محیط زیستی را کاهش می‌دهد.

بردی محمداف خاطر نشان کرد: همچنین نیروگاه جدید مصرف گاز را کاهش داده تولید برق را افزایش می‌دهد.

رئیس جمهور ترکمنستان با اشاره به ساخت خطوط انتقال گاز ترکمنستان- افغانستان– پاکستان- هند موسوم به «تاپی» تصریح کرد: علاوه بر این دولت به دنبال خریداران جدید گاز است و افزایش استخراج این نوع انرژی را برنامه‌ریزی می‌کند.

در نیروگاه برق آبی واقع در منطقه «ماری» ۴ توربین گازی تولید «General Electric» شرکت آمریکایی با ظرفیت ۲۶۳٫۵ مگاوات ساعت و توربین‌های بخار با توان ۲۶۰ مگاوات ساعت فعال شد.

نیروگاه امکاناتی برای تولید برق با استفاده از گاز و بخار ایجاد می‌کند و همزمان تجهیزات مذکور حجم آلودگی هوا را کاهش می‌دهد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۶

۱۹ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35179

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک