خیر سرشناس کشوری سرپرست هیات شمشیربازی گنبدکاووس شد+عکساخبار ورزشیتورکمن نیوز طی حکمی از سوی سرپرست هیات شمشیر بازی استان گلستان آنه محمد آقپورقابوس به عنوان سرپرست این ورزش مفرح در شهرستان گنبدکاووس معارفه شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این حکم از سوی منیره کاویان با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان گلستان و گنبدکاووس طی مراسمی با حضور اعضای تیم شمشیربازی و علاقمندان این ورزش در دفتر ریاست اداره ورزش و جوانان این شهرستان توسط حجت الله یوسفی به آنه محمد آقپور قابوس ابلاغ شد.

یوسفی پیش از ظهر امروز  در مراسم معارفه، ضمن تبریک عید سعید فطر از رجب محمد میهن رییس سابق شمشیر بازی که از سال ۹۴ تاکنون برای پیشرفت و توسعه این ورزش تلاش کردند تقدیر کرد و به آنه محمد آقپور سمت سرپرستی شمشیربازی را تبریک گفت.

وی افزود: ورزشکاران شهرستان پتانسیل و جایگاه ویژه‌ای در ورزش کشور دارند و ستاره‌هایی چون آزمون، قائمی، طوسی، هاشم زاده، ارمشی و پیشکسوتان قهرمان فراوانی دارد که این شهر را در سطح جهانی نیز مطرح کرده‌اند به طوری که گنبدکاووس در دو رشته ورزشی والیبال و اسبدوانی پایتخت ایران محسوب می شود و از جوانان علاقمند به ورزش شمشیر بازی نیز خواستاریم که این ورزش را در بین آحاد مردم  همگانی کنند و در توسعه و پیشرفت شمشیربازی این شهرستان در سطح جهانی با سرپرست جدید همکاری و همدلی داشته باشند.

در ادامه جلسه حاج آنه محمد آقپور قابوس سرپرست هیات شمشیربازی شهرستان گنبدکاووس به تشریح برنامه‌های هیات پرداخت و گفت: ورزشکاران شمشیرباز شهرستان تاکنون توانسته‌اند با پشتکار و جدیت در سطح کشور صاحب مقام شده و ثابت کرده اند حرفهایی برای گفتن دارند که می‌طلبد با برنامه‌ریزی مدون برای موفقیتهای بیشتر آنان در عرصه‌های مختلف تلاش کرد.
سرپرست جدید هیات شمشیربازی از ورزشکاران شمشیر بازی خواست تا با وحدت و یکدلی در مسیر خدمت به ورزشکاران از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
در پایان جلسه مونا رستمی به عنوان نایب رئیس هیات، حامد ثنایی دبیر هیات و کمیته داوران، ساسان شاکری به عنوان خزانه دار، مسعد پژمان به عنوان روابط عمومی و اطلاع رسانی، کریم برخزی کمیته مربیان، غفور خوجاقی کمیته استعدادیابی، احسان قرنجیک کمیته انضباطی هیات منصوب شدند.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس در خاتمه گفت: نایب رئیس و دبیر هیات‌های ورزشی نقشی بسیار پررنگ دارند و می‌توانند به عنوان بازوان هیات ورزشی در کنارش باشند و در اداره امور با همکاری و همدلی باعث توسعه و پیشرفت رشته ورزشی خود شوند.
بر اساس گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: هیات شمشیربازی شهرستان گنبدکاووس اولین بار در سال ۷۹ در استان گلستان تشکیل شد.
مهندس میرزعلی، ابراهیم حیدرپور، رجب محمد میهن در طی سالهای گذشته به ترتیب رئوسای هیات شمشمیربازی گنبدکاووس بوده‌اند.
هم اکنون این رشته ورزشی در گروه آقایان ۲۰ نفر و گروه بانوان ۱۵ نفر ورزشکار دارد.
جمال الدین ایمری در مسابقات قهرمانی شمشیربازی نوجوانان سال ۱۳۸۹ در ارومیه با کسب مدال برنز در جایگاه سومی رشته انفرادی قرار گرفت.
تیم شمشیربازی گنبدکاووس در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ دو سال متوالی در مسابقات کشوری نوجوانان که در تهران برگزار شد در جایگاه دومی قرار گرفت.
در سال ۹۲ شمشیر بازان گنبدکاووس تحت عنوان تیم فن و صنعت گلستان در مسابقات کشوری حضور یافته و مقام چهارمی را کسب کرده‌اند.
در سال ۱۳۹۳ نیز جمال الدین ایمری در مسابقات جوانان که در تهران برگزار شد با کسب برنز مقام سومی کشور را در شمشیربازی به دست آورد.
در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ نوجوانان که به میزبانی ایران در تهران برگزار شد نیز تیم گنبدکاووس از طرف استان گلستان حضور پررنگ داشته است.
در سال ۲۰۱۰ در مسابقات جهانی حامد ثنایی و جمال الدین ایمری توانسته اند در رشته انفرادی،
همچنین در مسابقات ۲۰۱۱ شمشیربازان گنبدی به عنوان تیم گلستان در مسابقات جهانی حضور پرفروغ داشته و حتی به مرحله نیمه نهایی نیز ورود پیدا کرده‌اند.
اعضای تیم در مسابقات جهانی به شرح زیر بوده است:
حامد ثنایی، جمال الدین ایمری، میکائیل نازی، عبدالستار خوجه، مسعود پژمان
حضور حامد ثنایی در سال ۱۳۹۷ در مسابقات جوانان ایران به عنوان مربی کشوری نیز از دیگر افتخارات تیم شمشیر بازی شهرستان گنبدکاووس است.
شایان ذکر است: به حامد ثنایی برای کسب افتخارات مسابقات شمشیر بازی کارت افتخاری مربیگری شمشیربازی اعطا شده است و هم اکنون وی از مربیان خوب این رشته ورزشی در کشور محسوب می‌شود.
گزارش از: یاشار نیازی
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۹

۱۹ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54874

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک