خیاطان گلستان برای زنان سیل زده ترکمن لباس سنتی می دوزندگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: خیاطان گلستان برای زنان و دختران ترکمن آسیب دیده در سیل، لباس سنتی می دوزند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛الهه غیناقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه طرح های خاص و سنتی لباس زنان ترکمن و عدم تناسب پوشاک آماده بازار با فرهنگ پوششی این قوم، البسه مورد نیاز این سیل زدگان به صورت رایگان دوخته شود.
وی بیان کرد: اساتید و دانشجویان طراحی دوخت آموزشکده‌های فنی و حرفه ای مائده گرگان و کوثر گنبد و بانوان خیاط ترکمن استان، این لباس ها را تهیه است و به زودی در اختیار آنان قرار می دهند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان افزود: با اعلام فراخوان عمومی، در خواست تهیه پارچه، انواع نخ و دیگر ملزومات دوخت این لباس ها اعلام و با کمک خیرین اقلام مورد نیاز فراهم شد.
شهرستان های متاثر از سیل استان گلستان شامل مراوه تپه، آق قلا، گمیشان، بندرترکمن، کلاله و مینودشت اغلب ساکنانی از قوم ترکمن دارند.
غیناقی گفت: دفتر بانوان و خانواده استانداری با شماره تلفن ۳۲۴۸۰۰۵۹ و آموزشکده فنی و حرفه ای مائده گرگان و آموزشکده فنی و حرفه‌ای کوثر آماده دریافت کمک های خیرین برای دوخت لباس زنان و دختران سیل زده ترکمن شهرهای گلستان است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۰

۰۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49935

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک