جامع قارچ گانودرما اصل 300x198 - خواص شگفت‌انگیز قارچ گانودرما لوسیدوم در درمان بیماری‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدنتورکمن نیوز: قارچ گانودرما لوسیدوم (ganoderma lucidum) مقوی ترین محصول کشاورزی و از شگفت انگیز ترین گیاهان طبیعت محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ قارچ گانودرما لوسیدوم به واسطه دارا بودن از آنتی اکسیدان های بسیار، عامل ترمیم سلول های کبد بوده و کبد را در بازسازی خود یاری می کند. خاصیت ضد التهابی داشته و مانع از بین رفتن سلول های کبدی می شود.

یکی از رایج ترین محصولات قارچ گانودرما در ایران، قهوه گانودرما است. قهوه خود خواص بسیاری برای سلامتی بدن انسان دارد و در ترکیب با قارچ دارویی گانودرما ضمن بهبود طعم، به سلامت عمومی بدن کمک می کند.

گفته می شود نوشیدن قهوه به خودی خود می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات بدخیم و پیشرونده را کم کند. مصرف کنندگان قهوه گانودرما از خواص هر دو ماده ی ارزشمند قهوه و گانودرما برای پروستات توأمان بهره می برند.

با افزایش سن، تولید کلاژن کم می‌شود و پوست روند چروک شدن را طی می‌کند. ما با گانودرما می‌توانیم این روند را به تأخیر بیندازیم و به جوان‌سازی بافت پوستمان کمک کنیم. وقتی كه جريان گردش خون به درستی انجام نشود، رگها بر اثر جمع شدن خون درآنها برجسته ميشوند كه بيشتر در پاها و رانها ديده ميشود كه به آنها واريس گفته ميشود. قارچ گانودرما لوسیدوم باعث گردش منظم خون در بدن میشود.

بررسی های مقالات پزشکی نشان می دهد که قارچ گانودرما حاوی چهارصد ماده مغذی است که برای سلامت بدن مورد نیاز است. مواد مغذی در این گیاه شگفت انگیز، زمینه سازی تقویت سلامت و سرزندگی بدن بوده و ویتامین و کلسیم آن، چندین برابر ویتامین و کلسیم در میوه ها و شیر است. بعضی از مواد مغذی مهم قارچ گانودرما لوسیدوم را می توان آنتی اکسیدان، آلکالوئید و پلی ساکارید ها دانست. قارچ گانودرما لوسیدوم از ویتامین های پیچیده و مهمی چون پتاسیم، فسفر، کلسیم و ویتامین آ، ب، ث، د و ایی بهره می برد./ روزیاتو

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۵

۲۰ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61282

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک