گنبدکاووس,خلع ید اراضی ملیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از خلع ید  ۵۰۹ هکتار اراضی ملی درسال جاری در قالب ۹۸ فقره پرونده متعلق به متصرفان غیرمجاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،    صفر سیجانی گفت: منابع طبیعی و آبخیزداری درسال جاری مجموعا ۵۰۱ پرونده را در محاکم قضایی مورد پیگیری قرار داده که ۸۷ فقره آن منجر به صدور حکم جزای نقدی به مبلغ تقریبی ۴۸۰ میلیون ریال شده است.
وی با اشاره به عملکرد این اداره درحوزه مراتع و احیای آن گفت: تولید و پرورش ۸۳۰ هزار اصله نهال بوته ای گلدانی از گونه های ‘آتریپلکس کانی سنس، لنتی فورمیس، هالیموس، لئو کو کلادا، آگروپایرون النگاتوم، قره داغ و سمر’ در نهالستان ‘چپرقویمه’ از مهمترین اقدامات منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس درسال جاری بوده است.
سیجانی اضافه کرد: تولید و پرورش این مقدار نهال با هدف بیابان زدایی صورت گرفته و در همین راستا نهال های تولیدی درسطح ۱۲۰۰هکتار از مراتع روستاهای پشه لر، قره دونگ و داشلی برون غرس شدند.
وی، اجرای طرح اصلاح و احیای مراتع در عرصه های خلع ید شده با عملیات فاروزنی (ایجاد شیار) توام با بذرپاشی در سطح ۱۸۰۰ هکتار، اجرای پروژه ذخیره نزولات و جمع آوری آب باران در سطح ۵۰۰ هکتار، برگزاری ۱۵ دوره کلاس آموزشی و ترویجی برای مجریان و بهره برداران مراتع و کاشت گونه های علف برنجی در ایستگاه چپرقویمه را از دیگر فعالیت های این اداره در سال جاری برشمرد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس با تبریک هفته منابع طبیعی (۱۵ تا ۲۲ اسفند) گفت: دراین هفته افزون بر ۶۵ هزار اصله نهال که پنج هزار اصله آن نهال مثمر بوده، به صورت رایگان بین شهروندان، شوراها و دهیاران روستایی، مدارس، ادارات و نهادها توزیع شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ایتنانیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۵

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13544

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک