Arazi Jangali 12S 300x200 - خلع ید بیش از 23 هکتار جنگل و مرتع در استانگلستان– ترکمن نیوز- رئیس کل دادگستری گلستان: امسال بیش از ۶ هکتار جنگل و ۱۷ هکتار مرتع با حکم قضات گلستانی از دست متجاوزان خارج شد و به بیت المال بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان ، ارزش این زمین ها را میلیارد ها تومان اعلام کرد.

هادی هاشمیان اظهار داشت: به منظور افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های زیست محیطی دادگاه های تخصصی هم در حوزه های قضایی استان اختصاص داده شد که نتیجه ی آن افزایش آرای خلع ید از عرصه های جنگلی و مرتعی استان است.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: عزم جدی دستگاه قضایی در اجرای تبصره ۲ قانون حفظ کاربری زمین های کشاورزی و باغی نیز سبب شد مدیریت امور اراضی استان محکم تر پای اجرای آن بایستد که نتیجه ی آن کاهش چشمگیر تغییر کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی و باغی استان شد.

رییس کل دادگستری گلستان بار دیگر تاکید کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته در برخورد با زمین خواری منتظر تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز و شکایت دستگاه های متولی نمی مانیم و با دریافت گزارش های مردمی برای متخلفان، پرونده تشکیل می دهیم.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۲

۱۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34525

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک