فرماندار راز و جرگلان:

سیل ترکمن صحرا 9 300x198 - خسارت 165 میلیاردی سیل در رازوجرگلان/از دستگاه‌های خدمات رسان، انتظار ورود جدی تری داشتیماخبار رازوجرگلان– ترکمن‌نیوز: فرماندار رازوجرگلان در رابطه با اقدامات صورت گرفته پس از وقوع بارندگی و سیل در منطقه رازو جرگلان گفت: با توزیع اقلام ضروری مثل چادر و آذوقه، مشکلات اولیه خسارت دیدگان مرتفع شده و برای تعمیرات و احداث مسکن های خسارت دیده نیز، وام های دراز مدت مسکن، اعطا خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد زارعی، فرماندار رازوجرگلان در گفتگو با عصر اترک با اشاره به سرکشی به تمام روستاهای آسیب دیده در شهرستان رازوجرگلان گفت: با توزیع اقلام ضروری مثل چادر و آذوقه، مشکلات اولیه خسارت دیدگان مرتفع شده و برای تعمیرات و احداث مسکن های خسارت دیده نیز، وام های دراز مدت مسکن، اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه بارندگی های اخیر و سیل ۱۶۵ میلیارد تومان به شهرستان رازوجرگلان خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: اکثر خسارت ها در حوزۀ راه های مواصلاتی روستاها، منازل مسکونی، دامداری ها، مزارع و جاده بین مزارع بوده است.

فرماندار رازوجرگلان با گلایه از کند بودن روند خدمت رسانی دستگاه های خدمات رسان، گفت: انتظار داشتیم که دستگاه های خدمات رسانی مثل هلال احمر، ورود جدی تری داشته باشند.

زارعی با تقدیر از حضور موثر و پررنگ مجموعۀ سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و مرزبانی در خدمت رسانی و مدیریت بحران در مناطق سیل زده، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وظیفه هلال احمر در مرحله اول، تامین آذوقه و چادر برای مردم خسارت دیده است، اما مشاهده می شود که خدمت رسانی هلال احمر به ۷۰ درصد روستاها انجام نشده است.

وی ادامه داد: دهیاران موظف شدند تا از محل اعتبارات فرهنگی دهیاری ها خوراک و آذوقه مورد نیاز مردم خسارت دیده ای که وضع مالی مناسبی نداشتند را تا حدودی تامین نمایند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کمک های مردمی زیادی از قبیل پتو، روغن، قند و چای از روستاهای باغلق و بیک پولاد برای روستاهای آسیب دیده جمع اوری شده است.

زارعی در پایان گفت: بیشترین مشکل ایجاد شده در حادثه سیل اخیر در شهرستان راز و جرگلان، تخریب منازل و بناهای بخش جرگلان است.

انتهای پیام / قاسمی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۷

۰۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50007

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک