خسارت 120 میلیاردی ڪرونا به بخش فرهنگ و هنر گلستانترکمن نیوز:  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: ڪرونا به بخش فرهنگ و هنر گلستان حدود ۱۲۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرد
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل روابط عمومی اداره ارشاد گلستان، عادله ڪشمیری اظهار کرد: به صورت حضوری گزارشی از همڪاری و همدلی اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ی استان در پویش های مختلف برای ڪاهش استرس و مدیریت جو روانی جامعه در ایام ڪرونا به استاندار گلستان ارائه شد.
وی ادامه داد: همچنین گزارش مبسوطی از ضرر و زیان های جامعه ی پر تلاش فرهنگ و هنر و رسانه ی گلستان در ایام ڪرونا به سمع و نظر استاندار رسید.
ڪشمیری با اشاره به اینڪه برآورد اولیه خسارت وارده ناشی از شیوع ڪرونا به بخش فرهنگ و هنر این استان حدود ۱۲۰ میلیارد ریال است، درباره ی پیشنهادهایش به استاندار گلستان، گفت: معافیت صنوف فرهنگی، هنری و هنرمندان از پرداخت عوارض، اختصاص یارانه برای ڪاهش ۶ درصدی تسهیلات بانڪ آینده و درخواست افزایش سهم وام اشتغال زایی، از جمله مواردی بود ڪه از استاندار خواستار شدیم.
وی افزود: همچنین از استاندار گلستان خواستار حمایت ویژه برای برپایی جشنواره ملی فیلم ڪوتاه رضوی شدیم.
ڪشمیری ادامه داد: مذاڪره در خصوص تالار مرڪزی گرگان به منظور حل مسائل مربوط به آن و مذاڪره برای مساعدت مالی نمایشگاه ڪتاب ۹۸ و ضرورت برگزاری این نمایشگاه در سال جاری از دیگر موارد درخواست و طرح شده به دڪتر حق شناس استاندار پرتلاش استان گلستان بود.
وی در خاتمه اظهار ڪرد: همچنین مذاڪراتی در خصوص بزرگداشت مختومقلی فراغی، ضرورت ایجاد هنرستان هنرهای زیبا و خانه هنرمندان و نیز تاڪید بر عملی شدن تفاهم نامه استانداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرفت.
یادآوری می شود در این دیدار استاندار گلستان دستوراتی را برای محقق شدن موارد مطروحه به مدیران مرتبط داد.  

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۸

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74648

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک