خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی گلستان گسترده استگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل مدیریت بحران گلستان با بیان اینکه خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی استان گسترده بود، گفت: برآوردهای اولیه نشان می‎دهد حدود یک سوم اراضی کشاورزی گلستان تحت تأثیر سیلاب قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مجتبی جمالی صبح امروز در جمع دستگاه‌های امدادرسان استان گلستان اظهار کرد: سیلاب در گلستان ابعاد مختلفی داشت و بخش‎های مختلف اعم از راه‎ها، اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و … را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی استان گلستان گسترده بود، افزود: برآوردهای اولیه نشان می‎دهد حدود یک سوم اراضی کشاورزی و محصولات زراعی و باغی استان گلستان معادل ۱۴۰ هزار هکتار تحت تأثیر سیلاب اخیر بوده و دچار خسارت شدند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان با بیان اینکه تقریباً همه شهرهای استان در سیل اخیر دچار آبگرفتگی شدند، بیان کرد: سیلاب علاوه‎بر بخش‎های شهری، بخش‎های روستایی را نیز نشانه گرفته و به منازل مسکونی خسارت وارد کرده گرچه خسارت‎های این بخش جزیی بوده اما آمار منازل مسکونی خسارت‎دیده زیاد بوده است.

جمالی با بیان اینکه سیلاب اخیر موجب تخریب بخش زیادی از جاده‎های استان گلستان شد، ابراز کرد:  یکی از موضوعاتی که در سیلاب اخیر در مناطق کوهستانی به طور گسترده رقم خورد ریزش کوه، رانش و آسیب به جاده‎ها بوده است.

وی با بیان اینکه مسیرهای مختلف اعم از خوش‎ییلاق، محور مینودشت، گالیکش، رامیان و … به‎دلیل حجم بالای بارندگی‎ها دچار رانش شدند، گفت: مسیر خوش‎ییلاق که در سیلاب اخیر مسدود شده بود به صورت جزیی بازگشایی شد اما هنوز به راحتی قابل تردد نیست و مسیر توسکستان نیز امروز بازگشایی شده که البته این بازگشایی عادی نیست و عبور و مرورهای اضطراری در حال انجام است.

*قطعی برق ۳۰ روستای گلستان بر اثر سیلاب

مدیرکل مدیریت بحران گلستان با بیان اینکه در سیلاب اخیر بسیاری از راه‎های روستایی مسدود شده بود که با همکاری نیروهای راهداری و کمک سایر بخش‎ها، بخش اعظمی از آن بازگشایی شده است، اذعان کرد: سیلاب موجب قطعی برق، آب و تلفن شده و براساس آخرین آمار،  قطعی برق در ۸۰ روستای سیل‎زده گلستان به حدود ۳۰ روستا رسیده و بخش عمده‎ای از مشکل قطعی حل شده است.

جمالی با بیان اینکه حدود ۵۵ روستای استان گلستان با مشکل قطعی آب مواجه‎اند، با اشاره به میزان خسارت‌های ناشی از سیل متذکر شد: برآورد خسارت ناشی از سیل هنوز قطعی نیست و برآوردهایی که تاکنون اعلام شده اولیه است.

وی در پایان تأکید کرد: متأسفانه تاکنون دو گلستانی بر اثر سیلاب جان باختند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: فارس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۹

۰۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49516

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک