زمین مراوه تپه 300x300 - خسارت به ۳۹ خانه روستایی به علت رانش زمین در مراوه‌تپهترکمن نیوز:  فرماندار مراوه‌تپه از وقوع ۲ فقره رانش مجدد زمین در روستای آق‌امام این شهرستان مرزی در پی بارش‌های چند روز گذشته خبر داد و گفت: این حادثه به ۳۹ واحد مسکونی روستا خسارت وارد کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  امانگلدی ضمیر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این رانش‌ها که پس از بارش ۴۲ میلی متری باران روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری رخ داد، هفت واحد مسکونی این روستا ۱۰۰ درصد تخریب و ۳۲ واحد دیگر هم دچار آسیب جدی شدند.

وی با یادآوری بارش ۴۰ میلیمتری باران روز ۱۱ فروردین امسال گفت: پس از این بارش‌ها هم بخش‌هایی از روستای آق امام بخش گلیداغ به دلیل سست بودن زمین، دچار رانش شده بود که در نتیجه آن به ۲۵ واحد مسکونی خسارت وارد گردید.

وی با بیان اینکه سه مرحله رانش اخیر در روستای آق امام به ۶۴ واحد مسکونی این روستا خسارت وارد کرد، ادامه داد: قبل از بارش‌های هفته جاری به اهالی این روستا اطلاع رسانی شده بود و بیشتر مردم در منزل حضور نداشتند.

فرماندار مراوه‌تپه ادامه داد: به دستور استاندار گلستان به هر یک از خانوارهایی که واحد مسکونی آنها براثر رانش دچار خسارت شد ۳۰ میلیون ریال بابت اجاره مسکن پرداخت می شود تا قبل از آماده شدن مکان جدید روستای آق امام، مشکلی برای پرداخت اجاره بها نداشته باشند.

ضمیر گفت: زمینی به مساحت ۱۴ هکتار برای جابجایی روستای آق امام پیش بینی شده که از هفته آینده عملیات نقشه برداری و تهیه طرح هادی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: پس از نقشه برداری و تهیه طرح هادی، زمین های قطعه بندی شده به اهالی تحویل داده می شود تا نسبت به احداث مسکن با استفاده از تسهیلات بانکی اقدام کنند.

شهرستان مرزی مراوه‌تپه با افزون بر ۶۵ هزار نفر جمعیت، دارای دو نقطه شهری و ۱۰۸ روستای داری کد شناسایی است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۲

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74235

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک