خسارات سیل به گنبدکاووس 5900 میلیارد ریال برآورد شدگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: براثر سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال، در مجموع ۵۹۰۰ میلیارد ریال به بخش های مختلف این شهرستان خسارت وارد شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛مهندس عبدالقدیر کریمی اظهار کرد: این میزان خسارت تا الان و در بخش های کشاورزی، دام و طیور، تاسیسات و زیرساخت های حوزه آب، برق، راه ها و نیز معابر شهری و منازل مسکونی و تجاری شهر و روستاهای گنبدکاووس بوده است.
وی با بیان اینکه برآورد خسارات سیل همچنان ازسوی کارشناسان دستگاه های مختلف در حال انجام است، اضافه کرد: در جریان سیل اخیر افزون بر یک چهارم جمعیت ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درگیر سیلاب بودند.
کریمی با بیان اینکه مشارکت و همراهی مردم و اقدامات بموقع اعضای ستاد مدیریت بحران گنبدکاووس در قبل و حین وقوع سیل، در کاهش خسارت ها موثر بود، خاطرنشان کرد: با این حال شدت بارش و آبگرفتگی ها به حدی بود که به تاسیسات و زیرساخت ها شهری و روستایی و نیز مزارع کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.
معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: خسارات وارد شده به بخش های مختلف گنبدکاووس به ستاد بحران استان گلستان اعلام شده تا نسبت به اتخاذ تصمیم لازم برای جبران آن اقدام شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۲

۱۳ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50669

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک