50 دستگاه کمباین توسط کشاورزان گلستانی 300x180 - خرید50 دستگاه کمباین توسط کشاورزان گلستانیکشاورزی- ترکمن نیوز- رییس اداره فناوری های مکانیزاسیون جهاد کشاورزی گلستان گفت: در راستای نوسازی ناوگان برداشت محصولات و کاهش هدر رفت آن امسال زارعان استان ۵۰ دستگاه کمباین خریداری کردند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، عید محمد فاروقی اظهار داشت: برای خرید هر دستگاه کمباین تولید داخل یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال هزینه می شود که ۱۰ تا ۲۰ درصد آن سهم آورده متقاضی و مابقی وام ارزان قیمت است.
به گفته وی؛ کمباین تولید داحل در سال حمایت از کالای ایرانی از حمایت ویژه برخوردار بوده و وام پرداختی با کارمزد چهار درصد در روستاهای مناطق مرزی و ۶ درصد برای سایر مناطق است.
وی؛ آورده متقاضیان را در مناطق مرزی ۱۰ درصد و غیرمرزی ۲۰ درصد قیمت کمباین اعلام کرد و افزود: امسال در این استان برای خرید کمباین تولید داخل ۱۶۵ متقاضی و کمباین سنگین وارداتی ۱۰ پرونده تشکیل شده است.
فاروقی همچنین از تحویل هفت دستگاه کمباین سنگین وارداتی به متقاضیان واجد شرایط در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این دستگاه ها ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال قیمت دارد که با محاسبه سود بانکی آن باید متقاضی ۱۱ میلیارد ریال پرداخت کند.
وی از متقاضیان خرید کمباین در استان خواست که برای استفاده از وام نوسازی ناوگان برداشت محصولات زراعی به مدیریت جهادکشاورزی در شهرستان ها مراجعه کنند.
رییس اداره فناوری های مکانیزاسیون کشاورزی گلستان با بیان اینکه در پنج سال اخیر ۲۵۰ دستگاه کمباین نو به ناوگان برداشت محصولات زراعی استان افزوده شد، گفت: در این استان ۴۹ درصد از کمباین های موجود عمر بالای ۲۰ سال، ۲۶درصد عمر بین ۱۳ تا ۲۰ سال و ۲۵ درصد زیر۱۳ سال سن دارند.
استان گلستان بعد از فارس جایگاه دوم کشوری را در این بخش با دو هزار و ۷۰۰ دستگاه کمباین دارد.
گلستان واقع در شمال کشور ۶۵۰ هزار هکتار زمین زراعی دارد که هر ساله بیش از ۵۰۰ هکتار آن زیر کشت محصولات پاییزه از جمله گندم، دانه های روغنی به ویژه کلزا و جو می رود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۵

۲۴ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

27575

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک