خرید 898 هزار تن گندم از کشاورزان گلستاناخبار کشاورزی – ترکمن نیوز- مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: تاکنون ۸۹۸ هزار و ۴۴۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان توسط ۱۴۰ مرکز خرید تضمینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حمیدرضا علی محمدی اظهار داشت: خرید تضمینی گندم با نرخ هر کیلوگرم ۱۳هزار ریال همچنان توسط مراکز در نظر گرفته شده ،ادامه دارد.

برداشت گندم ازمزارع گلستان از ابتدای خردادماه آغاز شد و اکنون روزهای پایانی برداشت محصول در مناطق کوهپایه ای است.

طبق گزارش سازمان جهادکشاورزی گلستان در مناطق کوهپایه ای استان بیش از دوهزار هکتار زیر کشت گندم وجود دارد.

علی محمدی در خصوص وضعیت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان استان، گفت: تاکنون پنج هزار و۸۷۸ میلیارد ریال معادل ۵۰ درصد بهای گندم تحویل شده به حساب بانکی کشاورزان واریز شده است.

در سال زراعی جاری ۳۷۱ هزار و ۶۱۰ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت گندم رفته که پیش بینی کارشناسان برداشت نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصول است.

سال قبل گندمکاران گلستان یک میلیون و ۳۰۲ هزار تن گندم با کیفیت از سطح ۳۸۰ هزار هکتار برداشت کردند که یک میلیون و ۱۰۲ هزار تن مازاد بر نیاز بود و به نرخ تضمینی ۱۳هزار ریال تحویل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان شد.

گلستان یکی از استان های برتر تولید کننده گندم در کشور به شمار می رود، محصول این خطه علاوه بر گلستان برای مصرف ساکنان ۱۸ استان طی سال حمل می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۵

۱۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26337

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک