جذب گردشگر و انتقال کشتی کروز به بندرترکمناخبار شهرستان ترکمن – تورکمن نیوز فرماندار شهرستان ترکمن از جذب سرمایه گذار برای خرید و انتقال کشتی به آبهای دریای خزر برای پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، الیاس هیوه چی در حاشیه بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و هیات همراه از بندر و اسکله شهرستان ترکمن اظهار داشت: شهرستان ترکمن به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود دارای پتانسیل بالایی در صنعت گردشگری است.

جذب گردشگر و انتقال کشتی کروز به بندرترکمن

وی گفت دولت به برنامه های اشتغالزا در کشور اهمیت بسزایی قایل است و افزود: برای پیشبرد اهداف اقتصادی شهرستان ترکمن توسعه برنامه های گردشگری یکی از بهترین راه های شکوفایی و اشتغال زایی در این شهرستان است.

جذب گردشگر و انتقال کشتی کروز به بندرترکمن

هیوه چی در ادامه گفت: سفر  محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به شهرستان ترکمن و بازدید از سواحل بندرترکمن فرصت مقتنمی برای موضوع پیگیری کسب مجوزهای انتقال کشتی گردشگری، تفریحی و مسافربری کروز به آبهای خزر پیش آمد و از وی برای تسهیل بهره برداری از این کشتی در اسکله و بندر ترکمن درخواست کردیم.

وی تصریح کرد: راه اندازی و بهره برداری از کشتی مسافربری کروز در بندرترکمن بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ نفر بلکه بیشتر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی پیش بینی شده است.

وی افزود: این کشتی گردشگری و مسافربری کروز دارای ۵ طبقه و ۱۸۰ سوئیت و سالن اجتماعات و بخشهای مختلف تفریحی، همچنین ۷ فرورند قایق برای نقل و انتقال مسافران در آبهای کم عمق است.

جذب گردشگر و انتقال کشتی کروز به بندرترکمن

هیوه چی گفت: هم اکنون این کشتی در آبهای ترکیه است و جهت استقرار در آشوراده باید از رودخانه بزرگ ولگا انتقال یابد.

فرماندار شهرستان ترکمن با اشاره به بافت متنوع فرهنگی اقوام ساکن در شهرستان ترکمن گفت: وجود بافت فرهنگ کهن ترکمن و سایر اقوام در این شهرستان فرصت خوبی برای جذب گردشگران و توسعه صنایع توریسم و صنایع دستی در این شهرستان است و راه اندازی کشتی مسافربری و گردشگری کروز در آبهای بندرترکمن میتواند تبادلات تجاری و اقتصادی خوبی را با کشورهای دوست همسایه همچون؛ آذربایجان، ترکمنستان و روسیه را برای ما ایجاد کند.

“ترکمن” یکی از شهرستان های ایران در استان گلستان بوده و از مهم ترین شهرهای ترکمن صحرا محسوب میشود.

این شهرستان در ۴۰ کیلومتری گرگان واقع شده است و حدود ۹۰ درصد ساکنین آن را ترکمن ها تشکیل میدهند.

فرمانداری این شهرستان در سال ۱۳۵۹ تاسیس شد.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۸

۰۲ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

35989

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک