خرید بیش از 17 هزار تن گندم بذری توسط شبکه تعاون روستایی گلستانتورکمن نیوز مدیر تعاون روستایی گلستان گفت: در سال جاری مقدار۱۷هزار و ۳۰۰ تن گندم بذری از کشاورزان گلستانی توسط شبکه تعاونی روستایی این استان خریداری شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نورمحمد کوچکی در گفتگو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: با عنایت به اهمیّت تامین بذور گواهی شده مورد نیاز کشاورزان، اتحادیه ها و شرکت های تحت پوشش تعاون روستایی استان در سال جاری بالغ بر۱۷هزار و۳۰۰تن بذر گندم از کشاورزان تکثیری کار خریداری نموده اند.

وی در ادامه افزود: عملیات فرآوری بذور از یازده سال قبل، با یک نوع محصول و با ظرفیت ۳هزارتن توسط شبکه تعاونی روستایی استان با نظارت مرکز تحقیقات و ستاد بذر استان آغاز گردیده است.

مهندس کوچکی ادامه داد: با پیگیری و تلاش مجموعه تعاون روستایی استان در حال حاضر مراکز فرآوری به ۶ مرکز با ظرفیت انباری ۲۷هزارتن و ظرفیت بوجاری ۵۰ تن در ساعت، توسعه و ارتقاء یافته است.

مدیر تعاون روستایی گفت: بذر سویا نیز به سبد فرآوری بذور شبکه تعاون روستایی گلستان اضافه گردیده است بنحویکه حدود ۵۰ درصد سهمیه بذر استان در شبکه تعاون روستایی فرآوری می گردد.

گزارش از: شیرزاد

خبرنگار تورکمن نیوز در گنبدکاووس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۲

۲۶ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57647

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک