گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  اقشار مختلف مردم گنبدکاووس اعم از شیعه و سنی، مرد و زن و پیر و جوان با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و خروش انقلابی خود، وحدت و همبستگی ملی خود را برای دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب به نمایش گذاشتند.

gonbad 22b 300x169 - خروش انقلابی مردم گنبدکاووس در 22 بهمن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  مردم شهرها و روستاها شرق گلستان در هفت شهرستان گنبدکاووس، رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه، امروز در آغاز چهلمین سال انقلاب اسلامی بلوغ سیاسی و اجتماعی خود را با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشتند.
مردم این خطه از ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی، ترک و ترکمن، فارس ، سیستانی و بلوچ امروز با سردادن شعارهای انقلابی، با آرمان های شهدای انقلاب میثاقی مجدد بسته و دفاع از انقلاب و ارزش های آن را فریاد کردند.
در گنبدکاووس به عنوان بزرگترین شهر شرق استان گلستان، اقشار مختلف مردم این شهر حضوری گسترده تر از همیشه داشتند و با سردادن شعارهایی همچون مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل و هیهات من الذله روحیه استکبار ستیزی و ذلت ناپذیری خود را به نمایش گذاشتند.
در این راهپیمایی که علمای شیعه و سنی و مسئولان شهرستان به همراه نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی اقشار مختلف مردم را همراهی می کردند، حضور نسل جوان اعم از دانش آموزان و دانشجویان نیز محسوس بود و در کنار پیرمردانی که روزهای انقلاب را تجربه کرده بودند، فریاد واحدی را سر می دادند تا نشان دهند که ملت ایران از پیر و جوان دلبسته انقلاب خود هستند و به رغم مشکلاتی که دارند از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع می کنند.
هفه شهرستان واقع در شرق گلستان که دوسوم مساحت این استان بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربعی را در برمی گیرد، حدود نیمی از جمعیت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری گلستان را در خود جای داده است.
اقوام مختلفی از پیروان مذاهب شیعه و سنی از قبیل فارس ها ،ترکمن ها، ترک ها، سیستانی، بلوچ ها و قزاق ها در این منطقه ساکن هستند و وحدت و همدلی مردم آن شهره خاص و عام است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۹

۲۲ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

11573

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک