خراسان شمالی قهرمان گورش کشور شدتورکمن نیوز: تیم کشتی گورش خراسان شمالی موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات گورش کشور در شهرستان مراوه تپه شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ تیم گورش خراسان شمالی در مسابقاتی که به مناسبت دویست و هشتاد و ششمین زاد روز بزرگداشت مختومقلی فراغی شاعر و عارف ترکمن در استان گلستان، شهرستان مراوه تپه روستای آق توقوی محل آرامگاه این شاعر برگزار شده بود تیم گورش خراسان شمالی موفق به کسب عنوان قهرمانی کشوری شد.

این مسابقات که با حضور ۱۵ تیم از استان های تهران، سمنان،مازندران، قزوین، گلستان و خراسان شمالی برگزار شد تیم خراسان شمالی متشکل از دو تیم الف و ب که هر کدام ۵ نفره بود با درخشش گورش کاران تیم الف به مسابقات بین المللی راه پیدا کرد.

در این مسابقات گورشکاران تیم الف خراسان شمالی مولام بردی کوشا در وزن ۱۰۰ کیلوگرم مقام اول، یعقوب جلایر در وزن ۹۰ کیلوگرم مقام اول، عبدالرزاق کوهی در وزن ۸۰ و در وزن ۷۳ کیلوگرم دولت مراد مراد زاده مقدم به مقام اول دست یافت .

از تیم ب خراسان شمالی نیز میلاد کمالی در وزن ۸۰ به مقام دوم دست پیدا کرد و به این ترتیب گورشکاران خراسان شمالی علاوه بر اعزام به مسابقات بین المللی نفرات اول هر وزن ۶۰۰ هزار تومان جایزه گرفتند برای نفرات دوم نیز ۳۵۰ تومان جایزه در نظر گرفته شده بود .

اسفندیار کاظمی مربی تیم الف و جبار قلی خادمی مربی تیم ب خراسان شمالی بود که کاظمی بعنوان مربی برتر کشوری این مسابقات معرفی شد .

اسپانسر تیم گورش خراسان شمالی این بار شرکت توانسازی کیان (جرثقیل سازی کیان) بوده است که علاوه بر تامین لباس ورزشی و … برای ورزشکاران جایزه نقدی نیز به آنان اهدا کرده است .

گفتنی است ورزش گورش یکی از ورزش هایی است که حرف اول را خراسان شمالی می زند و ۲۵۰ ورزشکار دارد که برخی از آنها مقام های ملی آسیایی و جهانی زیادی نیز دارند .

منبع: اترک نیوز- رحیمی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۸

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52763

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک