خدمت رسانی 50 پزشک و پرستار در مناطق سیل زده گلستان/توزیع 4700 اقلام پزشکیگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان اظهار کرد: از اولین ساعات پس از وقوع سیل در شهرستان آق قلا جمعیت هلال احمر استان جهت حضور در منطقه و ارائه خدمات تخصصی اقدام به هماهنگی با ارگانهای مرتبط با امر بهداشت و درمان نمود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقلروابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ محمدعلی هروی افزود: در این پیگیریها و هماهنگی ها مقرر شد که یک دستگاه بیمارستان سیار مجهز از طریق ارتش جمهوری اسلامی و یک دستگاه بیمارستان سیار مجهز از طریق بسیج جامعه پزشکی در منطقه آسیب دیده شهر آق قلا مستقر شوند.

وی ادامه داد: بیمارستانهای فوق دارای بخشهای رادیولوژی، سی تی اسکن، آزمایشگاه و داروخانه با تجهیزات کامل همراه با پزشکان عمومی و متخصص و … است.

هروی اظهار کرد: تیمهای بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان آق قلا و تیمهای بهداشت درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان نیز همراه با پزشکان و پیراپزشکان داوطلب بصورت ثابت در محل جمعیت هلال احمر شهرستان آق قلا مستقر شده و همچنین یک تیم سیار نیز با قایق و ماشین های کمک دار در حال ارائه خدمات و رسیدگی به وضعیت مصدومان بصورت روزانه می باشد.

وی در رابطه با اسکان اضطراری سیل زدگان گفت: در بیست نقطه از منطقه متاثر از حادثه از جمله روستاهای محمدآباد، کریم آباد، امیرآباد و اتراچال و محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان و تعدادی از مناطق دیگر سیل زدگان اسکان اضطراری شده اند.

هروی تصریح کرد: تیمهای بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر و تیمهای بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مناطق جهت ویزیت بیماران و خدمت رسانی به مراجعین مستقر هستند.

وی گفت: تیمهای حمایت روانی بهداشت و درمان اضطراری نیز در حال خدمت رسانی به زنان و کودکان در مناطق اسکان اضطراری هستند.
هروی با اشاره به آمار عملکرد تیمهای بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر به حادثه دیدگان اظهار کرد: تاکنون به یک هزار و ۵۷ نفر خدمات ارائه شده است.

وی تصریح کرد: از این آمار ۷۵۹ نفر ویزیت سرپایی، ۱۸۳ نفرخدمات سرپایی، ۲۲ خدمات مادر و کودک، ۵۲ نفر بهداشت روان، ۴۱ نفر بهداشت محیط، دو هزار و ۲۲۷ اقلام دارویی توزیع شده، ۴۷۰۰ مورد لوازم بهداشتی توزیع شده از قبیل ( شیرخشک و لوازم بهداشتی ضروری زنان و کودکان و ۵۰۰ مورد توزیع اسباب بازی انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: تعداد ۵۰ نفر پزشک و پیراپزشک با تیمهای بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر شامل ۱۹ پزشک، ۱۹پرستار، ۸ ماما، ۳ بهداشت و روان، یک بهداشت محیط در این مناطق خدمات رسانی کردند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۷

۰۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50190

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک