گنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان از ارائه برخی خدمات پزشکی و بهداشت روان رایگان به ۲۴۰ نفر از اهالی روستای مرزی دوز اولوم بخش مرزی داشلی برون شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

dozoloum 18B 300x180 - خدمات پزشکی رایگان به 240 نفر از اهالی روستای مرزی دوزاولوم گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرضا سراوانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: ارائه خدمات پزشکی و بهداشت روان روز گذشته باحضور سه پزشک عمومی، یک روانپزشک و ۱۱ پرستار از معاونت درمان و بهداشت فرماندهی انتظامی گلستان انجام شد.
وی افزود: ۱۶۸ نفر از اهالی این روستای مرزی توسط پزشکان عمومی ویزیت و داروهای مورد نیاز به ارزش ۳۰ میلیون ریال به صورت رایگان دریافت و ۷۲ نفر دیگر نیز خدمات بهداشت روان دریافت کردند.
سرهنگ سراوانی باگرامیداشت ایام دهه مبارک فجر اضافه کرد: فرماندهی مرزبانی اترک با هماهنگی عقیدتی سیاسی این واحد نظامی، برای ایام دهه فجر برگزاری ۴۳ برنامه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، دینی و مذهبی پیش بینی کرد که درحال انجام است.
وی، برگزاری مسابقات ورزشی (فوتسال، دارت، تیراندازی با تفنگ بادی و والیبال)، آموزش های همگانی مرتبط با مسائل مرزی در مدارس و مناطق مرزی، برگزاری گفتمان های دینی و بصیرتی، غرس دو هزار اصله نهال، دیدار با سه خانواده معظم شهدای مرزبانی، کوه پیمایی، دیدار با بازنشستگان مرزبانی و عیادت از بیماران، خاطره گویی، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی در مدارس مرزی را از مهمترین برنامه های پیش بینی شده در دهه فجر برشمرد.
فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان یادآور شد: برنامه های پیش بینی شده در سطح پاسگاه های مرزی (ویژه پرسنل پایور و وظیفه) و نیز در مناطق و مدارس مرزی درحال اجرا می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نعیمی کیا، رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی اترک گلستان نیز با تبریک ایام دهه فجر در گفت و گو با خبرنگار ما، از بازسازی یک باب نمازخانه در پاسگاه مرزی داشلی برون گنبدکاووس خبر داد و گفت: برای این نمازخانه که ۶۰ مترمربع مساحت دارد ۳۵ میلیون ریال هزینه شده است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۷

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

11142

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک