خداوند به مادرانی که دختران با ایمان تربیت کنند بهشت را بشارت داده استگنبدکاووستورکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: خداوند به مادرانی که دختران با ایمان تربیت کنند بهشت را بشارت داده است.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه این هفته سوم خرداد ماه ۹۸ ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین در ایام ماه مبارک ماه رمضان، با قرائت آیاتی از سوره النساء اظهار داشت: آیین اسلام به جهت اهمیت زنان در بنیان خانواده و جامعه اسلامی یکی از بلندترین آیات قرآن را به این موضوع اختصاص داده و احکام متعددی در خصوص حقوق زنان، ازدواج، خانواده، ارث، نگهداری از یتیمان و حکومت اسلامی در آن بیان داشته است.

وی تصریح کرد: خداوند متعال در آیتی از قرآن کریم به لحاظ جایگاه ویژه زنان در تربیت فرزندان، به مادرانی که دختران موحد و با ایمان تربیت کنند ورود به بهشت را بشارت داده است.

آخوند جاور به زنان و دختران مومنه توصیه کرد؛ جهت آشنایی با احکام، قوانین و حقوق خود و خانواده سوره النساء و النور را با ترجمه مطالعه کنند و با احکام و دستورات مربوط به خانواده و وظایف افراد جامعه در قبال یکدیگر آشنا شوند.

وی اظهار داشت: چنانچه اعضای خانواده با احکام و وظایف دینی خود نسبت به یکدیگر آشنا باشند و حقوق و حریم های یکدیگر را رعایت نمایند اختلاف و شکافی در بین خانوادها و جامعه پیش نخواهد آمد.

آخوند عبدالکریم جاور قانون برابری زن و مرد رایج در مجامع بشری را ناقص و عملا به دور از شان زنان عنوان کرد و تصریح نمود: در کتاب قرآن به صراحت جایگاه و وظایف سرپرستان خانواده، همسر و فرزندان تعریف و تبیین شده ولی بسیاری از اقشار مردم بخصوص زنان از این قوانین آگاهی و اطلاع کافی ندارند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگر سخنان خود با تمجید از شرکت جوانان در سنت حسنه اعتکاف در مساجد منطقه اظهارداشت: اعتکاف یکی از مراسمات مذهبی و از سنت های پیامبر(ص) درماه مبارک رمضان بوده و شایسته است که اعتکاف با اخلاص همراه باشد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۳:۵۷

۰۴ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54037

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک