dvs vkh 300x185 - خبر خوش کرونایی از شمال کشور / ثبات نسبی کرونا در گلستانترکمن نیوز:  رئیس دانشگاه علوم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به ثبات نسبی کرونا در استان، گفت: خوشبختانه با وجود اینکه از هفته سوم و چهارم اسفند پیک شیوع کرونا را در استان شاهد بودیم به علت ملاحظه و رعایت مردم، این بیماری شیب نزولی یافت. استان گلستان با اشاره به ثبات نسبی کرونا در استان، گفت: خوشبختانه با وجود اینکه از هفته سوم و چهارم اسفند پیک شیوع کرونا را در استان شاهد بودیم به علت ملاحظه و رعایت مردم، این بیماری شیب نزولی یافت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالرضا فاضل عصر امروز جمع خبرنگاران با اشاره به ثبات نسبی کرونا در استان، اظهارداشت: خوشبختانه با وجود اینکه از هفته سوم و چهارم اسفند پیک شیوع کرونا را در استان شاهد بودیم به علت ملاحظه و رعایت مردم، این بیماری شیب نزولی یافت.

وی افزود: در زمان پیک تعداد بیماران به هزار و ۲۵۰ بیمار رسیده بود اما اکنون در مجموع حدود ۲۵۰ بیمار بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان اظهار کرد: بسیاری از این مراجعان، بیمارانی هستند که مرخص شده و اکنون با حالت ضعف و بی‌حالی و تنگی نفس به بیمارستان بازمی‌گردند و مورد جدید نیستند.

فاضل گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته درگیر این بیماری شدیم، هرچند این ایام زود گذشت اما روزهای سختی برای همه ما به ویژه کادردرمانی بود. در این مدت همدلی، همبستگی و رشادت‌های زیادی دیدیم که برای ما تبدیل به خاطره می‌شود و تا سال‌ها می‌توان از آن حرف زد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همچنین گفت: در روزهای شیوع این بیماری شاهد بستری تعداد زیادی از مردم در ۱۶ بیمارستان استان بودیم. به جز بیمارستان‌هایی که سانتر اصلی کووید در استان بود از جمله صیادشیرازی گرگان، کردکوی، علی آبادکتول و گنبدکاووس در سایر بیمارستان‌ها یک تا ۳ بخش برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بود.

وی با اشاره به جان‌باختن تعدادی از شهروندان در اثر ابتلا به این بیماری گفت: موارد مشکوکی هم وجود دارد که در کمیته « مرگ» دانشگاه بررسی و نتایج آن به مردم اعلام می‌شود.

منبع: تسنیم

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۰

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74311

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک