خبر خوش برای نیروهای حق‌التدریسی وزارت آموزش و پرورش؛ سهمیه جذب در دولت تصویب شد تورکمن نیوز معاون وزیر آموزش و پرورش ‌گفت: حدود ۱۰ روز قبل آیین‌نامه جذب نیروهای حق‌التدریسی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش‌دبستانی در هیئت دولت به تصویب رسید و به زودی سهمیه جذب ابلاغ می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اللهیار ترکمن ظهر امروز در مراسم متمرکز بازگشایی مدارس در این شهرستان سیل‌زده اظهارداشت: با تلاش‌هایی که انجام شد امروز ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در ۷۶۰ منطقه و ۱۰۵ هزار واحدآموزشی، تحصیل خود را آغاز کردند.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش آماده‌سازی فضاها و امکانات را از پایان خردادماه شروع کرد. امسال با توجه به اینکه در چند استان سیل داشتیم و پیامدهای زلزله کرمانشاه بعد از همچنان وجود دارد، شرایط ویژه‌ای داشتیم و سعی کردیم با اقدامات مناسب، فضاها را برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان آماده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: تلاش ما این است تا در شروع سال تحصیلی جدید هیچ دانش‌آموزی در تمام کشور به ویژه مناطق سیل‌زده بدون مدرسه و هیچ کلاسی هم بدون دانش‌آموز نباشد.

وی توسعه فضاهای فرهنگی را یکی از اهداف سند تحول بنیادین دانست و گفت: سعی می‌کنیم با مشارکت بین‌بخشی و استفاده از همه ظرفیت‌هایی که می‌توانند به کمک آموزش و پرورش بیایند، مرکزی فرهنگی در شهرستان آق‌قلا ایجاد کنیم.

ترکمن درباره جذب نیروهای حق‌التدریسی نیز بیان داشت: در شهریور ۹۷ مجلس شورای اسلامی قانونی را برای جذب همه نیروهای حق‌التدریسی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی مصوب کرد تا این افراد با رعایت همه شرایط قانونی به استخدام پیمانی آموزش و پرورش دربیایند.

وی گفت: حدود ۱۰ روز قبل آیین‌نامه مربوطه در هیئت دولت مصوب شد و به زودی سهمیه را دریافت خواهیم کرد.

ترکمن درباره جذب سرباز معلم هم افزود: امسال مجوز جذب سه هزار و ۶۰۰ سرباز معلم را داشتیم که اکنون در مناطق مختلف کشور مشغول کار هستند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۴۵

۰۲ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62074

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک