مدیرکل ارشاد گلستان:

خبرنگاران گلستانی از یارانه و تسهیلات بهره‌مند می‌شوندفرهنگی- ترکمن نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: اهدای کارت خبرنگاری، بیمه، یارانه خبرنگاران و اعطای تسهیلات از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عادله کشمیری در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در تالار فخرالدین اسعد گرگانی ضمن تبریک روز خبرنگار و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار کرد: ۱۷ مردادماه رور قدردانی از تلاشگران اندیشه و قلم است.

وی گفت: قرآن کریم رسانه‌ای است که پیام رب جمیل را به بشر ابلاغ کرده و این کتاب آسمانی بزرگترین، موثرترین و ماناترین الگوی رسانه‌ای مکتبی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید از لحاظ دینی، محتوا و قلم حق‌مدار و حق‌محور باشند، تصریح کرد: هدف قرآن کریم حق است و براساس آن تبلیغ کرده است.

کشمیری با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۱۶ رسانه در گلستان فعالیت دارد، بیان کرد: از این تعداد ۷۴ نشریه مکتوب، ۳۵ پایگاه خبری و تحلیلی و هفت نشریه الکترونیکی در استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگار با خلق بهترین واژه‌ها از حق مردم دفاع می کند، افزود: خبرنگار هنگام بحران کنار مردم است و دغدغه‌ها و سخنان مردم را به مسوولان و سخنان مسوولان را به مردم منتقل می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان وظیفه اصلی خبرنگاران را در فرهنگ‌سازی، شفاف‌سازی و ایجاد تحرک در جامعه و کمک به افزایش تعاملات بین‌دستگاهی دانست و اضافه کرد: مجموعه مدیران دستگاهی با بهره‌گیری از ابزار رسانه در سرعت اطلاع‌رسانی اخبار تلاش می کنند.

کشمیری بر ضرورت آموزش حرفه‌ای و تخصصی خبرنگاران تاکید کرد و گفت: اهدای کارت خبرنگاری، بیمه، یارانه خبرنگاران و اعطای تسهیلات از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که در دستور کار قرار دادیم.

وی از اهالی رسانه خواست تا با واقع‌گرایی و انصاف در مسیر توسعه پایدار حرکت کنند تا کشور و استان گلستان در مسیر پیشرفت و تعالی قرار بگیرد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۱۹

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31696

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک