در نشست خبری فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان مطرح شد:

مرزی اترک گلستان تورکمن نیوز 3 300x198 - خبرنگاران مرزبانان حقیقت و پل ارتباطی مسئولین با مردم در آگاهی رسانی هستندتورکمن نیوز: فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان گفت: خبرنگاران مرزبانان حقیقت ها، واقعیت ها هستند و در رسانه به عنوان پل ارتباطی مسئولین و مردم همچون مرزبانان حقیقت و شفاف سازی عمل میکنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛سرهنگ محمدرضا سراوانی امروز در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته ناجا (۱۱ تا ۱۷ مهر) درجمع خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانی اترک دارای ۳۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور دوست و همسایه تورکمنستان دارد و از مناطق کوهستانی، بیابانی، رودخانه و همچنین دریا را شامل می شود و به خاطر دارا بودن همه اقلیم ها مرزبانی اترک را منحصر به فرد می‌کند.

وی با اشاره به مرزبان درجه یک بودن اترک افزود: این مرزبانی ویژگی دیپلماتیک را نیز دارا است و ما تنها مرزبانی هستیم که در ارتباط با تورکمنستان می توانیم مراودات و تصمیمات دیپلماتیک برقرار کنیم و خودمان تصمیمات قابل اجرا را بگیریم و حتی بخشی از مرز آبی مازندران نیز زیر مجموعه مرزبان درجه یک اترک میباشد.

مرزی اترک گلستان تورکمن نیوز 1 300x198 - خبرنگاران مرزبانان حقیقت و پل ارتباطی مسئولین با مردم در آگاهی رسانی هستندسرهنگ سراوانی با قدردانی از زحمات خبرنگاران در انعکاس اخبار گفت: اصحاب رسانه با اطلاع رسانی به موقع و آگاهی بخشی به مرزنشینان در بسیاری از مواقع به بهترین شکل در پیشگیری از جرایم و رعایت مقررات مرزی به هنگ مرزی اترک یاری رسانده و نقش موثری در امنیت منطقه هستند.

وی تصریح کرد: مهم ترین وظیفه ما مرزبانان حراست از مرز است اما با توجه به شرایط در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست نیز همکاری با ارگان های مربوطه داریم.

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان افزود: یکی از بهترین مرزبانان و همکاران ما در حفظ و حراست مرزها مردم و اهالی مرز نشین به خصوص مردم خونگرم تورکمن هستند که با رعایت مقررات و قوانین مرزی امنترین منطقه را در کشور رقم زده ایم.

سرهنگ سراوانی با اشاره به جمع شدن ایست بازرسی ثابت هنگ مرزی در سه راه اینچه برون گفت: با توجه به مقررات و نبودن چارت تشکیلاتی؛ دایر بودن ثابت ایست بازرسی مقدور نبود اما همچنان به صورت مقطعی و گاه و بیگاه ایست و بازرسی اجرا میشود و تاکنون کشفیات خوبی نیز پیش آمده است.

وی در ادامه افزود: در نیم سال اول ۱۳۹۸ کشف ۳ کیلوگرم انواع مخدر، همچنین کشف، ضبط ۸ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز ، جمع آوری ۹۹ دستگاه گیرنده ماهواره ای و کشف ۴۷۶۰ لیتر سوخت قاچاق و پیشگیری از خروج ۴۰۰ را دام به خاک تورکمنستان از جمله مهم ترین فعالیت های شش ماه گذشته هنگ مرزی اترک گلستان بوده است.

مرزبان درجه یک تاکید کرد: از جمله مواردی که به مرزنشینان آگاهی رسانی باید شود، هرگز به مرزهای خاکی و آبی تورکمنستان تجاوز نکنند زیرا موجب شلیک مستقیم و بدون اخطار مرزبانان همسایه خواهند شد و بسیار خطرناک است و در سفر به کشور ترکمنستان حتی حمل برخی قرص های کدئین دار مجازات های سنگینی دارد.

سرهنگ سراوانی افزود: تاکنون ۵ تن از اتباع تورکمنستان را که از مرزهای خشکی و دریایی به صورت غیر مجاز به خاک ایران تجاوز داشتند دستگیر شده اند.

در پایان این نشست خبری با اهدای لوح و هدایا از طرف هنگ مرزی اترک گلستان توسط سرهنگ سراوانی مرزبان درجه یک تجلیل شد.

گزارش از: یاشار نیازی

مرزی اترک گلستان تورکمن نیوز 5 1024x675 - خبرنگاران مرزبانان حقیقت و پل ارتباطی مسئولین با مردم در آگاهی رسانی هستند

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۶

۱۵ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62918

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک