خبرنگاران بدون ترس، حقایق را بیان کنندتورکمن نیوز امام جمعه گنبدکاووس با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار از فعالان این حوزه درخواست کرد تا بدون هیچ ترسی از مسوولان، افراد فاسد و رانت خوار و شکایت آنان، تنها به بیان حقایق بپردازند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مردم گنبدکاووس گفت: خبرنگاران افراد خیرخواه و روشنفکری هستند که خوب می‌ببیند و خوب می‌شنوند و با آینده نگری که دارند، زمینه ساز تحول در انسان‌های پاکیزه و به زیرکشیدن انسان‌های فاسد و رانت خوار در جامعه هستند.

وی افزود: جامعه ای که از صدای خبرنگاران خیرخواه و پاکیزه برخودار باشد، بخشی مهمی از مردم سالاری دینی آن محقق شده و در چنین جامعه مقدسی، حق مظلوم از ظالم بدون لکنت زبان گرفته می‌شود.

حجت الاسلام ترابی همچنین با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا، خاطرنشان کرد: این تحریم نشان داد که آمریکا مقهور دیپلماسی ظریف شده و افکار عمومی جهان حتی در خود این کشور استکباری نیز این حرکت ترامپ را محکوم کردند.

وی، هدف از تحریم وزیر امور خارجه کشورمان را پای میز مذاکره نشاندن ایران دانست و با بیان اینکه پاسخ مسوولان ما به این درخواست منفی است، تصریح کرد: جواب ایران این است که قبل از اینکه حرفی بزنید ابتدا همه پول‌های ایران را آزاد کنید و همه تحریم‌ها را نیز رسما بردارید و کنگره آمریکا نیز لغو تحریم‌ها را تایید کند.

خطیب جمعه گنبدکاووس ادامه داد: بحمدالله با اقدامات اقتدارگرایانه و متقابل جمهوری اسلامی در توقیف نفتکش انگلیس و نیز با تسلط نیروهای مسلح ما بر تنگه هرمز، دشمنان این مرز و بوم چاره ای جز پذیرش شکست و عقب نشینی از مواضع خصمانه خود ندارند.

حجت الاسلام ترابی همچنین با اشاره به حوادث ایالت کشمیر، ابراز امیدواری کرد تا صدای مردم مظلوم و انقلابی این ایالت توسط دنیای اسلام شنیده شود.

وی در ابتدای خطبه دوم نمازجمعه این هفته مردم گنبدکاووس نیز با تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، فرارسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت و از افرادی که توانایی ذبح قربانی را دارند درخواست کرد تا بخشی از گوشت قربانی را بین نیازمندان توزیع نمایند.

 

http://turkmensnews.com

منبع:Irna.ir

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۶:۲۹

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59336

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک