ترکمن نیوز
ترکمن نیوز
خانواده

خانواده

خانواده

خانواده

 • آنفولانزا چگونه سبب مرگ می شود؟

  آنفولانزا چگونه سبب مرگ می شود؟

  تورکمن نیوز:  با شروع فصول پاییز و زمستان، تعداد بسیاری از مردم در سراسر جهان با بیماری آنفولانزا دست و پنجه نرم می‌کنند. گرچه در باور عمومی این بیماری خطرناک نیست اما حقیقت این است که آنفولانزا می‌تواند کشنده باشد.

 • طرز تهیه چگدیرمه غذای محبوب تورکمن‌ها

  طرز تهیه چگدیرمه غذای محبوب تورکمن‌ها

  تورکمن نیوز:  روسری ترکمنی، اسب ترکمنی، چهره ترکمنی، کلاه ترکمنی و البته غذاهای لذیذ ترکمنی از جمله مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین نمادهای اهالی دشت ترکمن صحرا در شمال ایران هستند. «چگدیرمه»  مشهورترین غذای ترکمنی است که بنا به روایتی بیش ...

 • پاستاریسکی 150x150 - راز موفقیت با هوش ترین دختر جهان

  راز موفقیت با هوش ترین دختر جهان

  تورکمن نیوز: شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در دنیا، جوان‌های بسیاری هستند که بزرگ‌ترین دغدغه زندگی آن‌ها یادگیری علم و دانش است.

 • گشنیز و کنجد 150x150 - میگوی گشنیز و کنجد

  میگوی گشنیز و کنجد

  تورکمن نیوز: در روزهایی که حوصله‌ی سپری کردن زمان زیادی را در آشپزخانه ندارم، سراغ درست کردن این خوراک میگو می‌روم! درست کردن‌اش فقط ۱۰ دقیقه طول می‌کشد!

 • مهار سلول‌های سرطانی با ویتامین دی

  مهار سلول‌های سرطانی با ویتامین دی

  تورکمن نیوز:  آزمایشات نشان داده‌اند که ویتامین دی می‌تواند بر رفتار یک مسیر سیگنالینگ در سلول‌های سرطان ملانوما تأثیر بگذارد و سرعت رشد آنها را کاهش دهد.

 • بهبود دیسک کمر با چند حرکت ورزشی

  بهبود دیسک کمر با چند حرکت ورزشی

  تورکمن نیوز:  دیسک کمر مشکل آزار دهنده و دردناکی است که با چند حرکت ورزشی می توان این مشکل را بطرف کرد، در ادامه چند حرکت ورزشی برای بهبود دیسک کمر معرفی می شود.

 • یک سالاد متفاوت و خوش طعم با سیب زمینی!!

  یک سالاد متفاوت و خوش طعم با سیب زمینی!!

  تورکمن نیوز:  سالاد یکی از بهترین پیش غذاها برای کسانی است که رژیم لاغری دارند. در بین تمامی سالادها، سالاد سیب زمینی و شوید یکی از خوش طعم ترین آنهاست. با ما همرااه شوید تا با دستور تهیه این سالاد ...

 • ترکمن 150x150 - هودی لالایی کودکان تورکمن

  هودی لالایی کودکان تورکمن

  تورکمن نیوز: «هودی‌ها» ترانه‌ای است که مادران ترکمن برای به خواب رفتن کودکان خود در کنار گهواره آنها می خواندند.

 • happy 150x150 - 10 ترفند برای شاد بودن

  ۱۰ ترفند برای شاد بودن

  تورکمن نیوز:  برای همه ما پیش آمده که گاهی به قول معروف کیفمان کوک نیست اما ترفند هایی وجود دارد که بتواند حال روحی ما را بهتر کند.

 • عوارض قبل عادت ماهانه و برخورد تغذیه‌ای با آن

  عوارض قبل عادت ماهانه و برخورد تغذیه‌ای با آن

  تورکمن نیوز:  مجله دانش تغذیه- همانطور که زمان شروع عادت‌ماهانه برای همه خانمها یکسان نیست و این شروع بر اساس نژاد آنها از سن 9 تا 16 سالگی متغیر می‌باشد، داشتن عارضه و علائم نیز در خانم ها با یکدیگر متفاوت ...