معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس گفت:

حمایت و پشتیبانی ازخانواده زندانیاناجتماعی– ترکمن نیوز- معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس با بیان اینکه تکریم و حمایت از خانواده زندانیان ضروری است ، گفت: مدیران در این حوزه کوتاهی نکنند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی درهمایش پیشگیری از اعتیاد، طلاق و ارتقای مهارت های اخلاقی و زندگی ویژه همسران و فرزندان مددجویان زندان گنبدکاووس، اظهار کرد: حساب زندانی از خانواده اش جدا بوده و نگاه و رویکردما به خانواده های محترم زندانیان حمایتی است و ما وظیفه و تکلیف داریم که از خانواده ها و فرزندان عزیز آنها در برابر آسیب های اجتماعی حمایت و پشتیبانی کنیم.

وی با قدردانی از انجمن حمایت از زندانیان گنبدکاووس و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و موسسه مهرآفرینان جوان شهرستان در برگزاری دوره های آموزشی با موضوعات مختلف پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اضافه کرد: در هفته مبارزه با موادمخدر (اول تا هفتم تیرماه )، ۱۳۸ برنامه فرهنگی، آموزشی، هنری و ورزشی در سطح مناطق شهری و روستایی گنبدکاووس برگزار می شود.

وی تصریح کرد: رویکرد این برنامه ها پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مواد مخدر است که امروز به عنوان دغدغه مسئولان ارشد نظام و مطالبه جدی مردم می باشد.
اعضم علیپوری کارشناس مشاوره نیز در سخنانی با اشاره به روند رو به رشد آسیب های اجتماعی در جامعه بویژه مساله اعتیاد، گفت: کاهش سن مبتلایان، رواج آن در بین مردان و زنان، تغییر نوع مواد مخدر از سنتی به صنعتی و کاهش زمان دسترسی به مواد چهار زنگ خطر اعتیاد در جامعه است.
وی؛ آگاهی بخشی به خانواده ها، توجه به نسل جوان و نوجوان، افزایش ارتباطات عاطفی دربین اعضای خانواده و تقویت اعتماد به نفس در فرزندان با شیوه های تربیتی مانند تحسین، تشویق، تشکر و تایید و نیز پرهیز از شیوه هایی چون تحقیر، تمسخر، توهین و تنبیه بدنی را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر دانست.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع: gonbad.golestanpnews

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۷

۲۹ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

24360

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک