خانه والیبال گنبدکاووس با بیش از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار تکمیل می‌شود اخبار والیبال– ترکمن نیوز- سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس گفت: امسال ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تکمیل خانه والیبال این شهرستان اختصاص یافته و امید داریم تا پایان خرداد ماه به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حجت الله یوسفی اظهار داشت: در شهرستان گنبدکاووس ۱۰ پروژه نیمه‌تمام ورزشی مانند سالن بانوان، زورخانه، خانه ژیمناسیک، سالن ورزشی حاجی قوشان، سالن ورزشی داشلی برون، خانه بوکس، جاده سلامت، پایگاه قهرمانی است که برای ۳ پروژه خانه والیبال، سالن بانوان و سالن ورزشی حاجی‌قوشان اعتباراتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای سالن ورزشی حاجی‌قوشان و سالن بانوان هر یک مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی در نظر گرفته شده که امید داریم امسال تخصیص یابد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس بیان داشت: در هفته تربیت‌بدنی ۳۰ برنامه مانند مسابقه نقاشی برای کودکان زیر ۱۲ سال با موضوع نماز و ورزش،تور سافاری، مسابقات بومی محلی، دیدار با خانواده ورزشکاران و مدافعان حرم، اهدای خون ورزشکاران و کارمندان ،مسابقات ورزشی در رشته های مختلف، غبارروبی مزار شهدا اجرا خواهد شد.

وی درباره حوزه جوانان یادآور شد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل گنبدکاووس، متاسفانه در بخش سمن‌های حوزه جوانان توجه خاصی نشده و در این شهرستان تنها ۲ سمن در این حوزه فعالیت دارند و تلاش داریم تا زمینه لازم برای تشکیل سمن در این حوزه را برای علاقمندان فراهم کنیم.

یوسفی گفت: اتاق فکر و اندیشه حوزه جوانان را با حضور دانشگاهیان و نخبگان برای ارائه راهکارهای مناسب در حل مشکلات جوانان فعال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در گنبدکاووس استخر ورزشی وجود ندارد، اظهار داشت: با پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمر توانستیم مبلغ ۵۰ میلیون تومان را برای طرح مطالعاتی احداث استخر در نظر بگیرم و امید داریم از سال آینده اعتباراتی برای احداث استخر در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در نظر گرفته شود.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس ادامه داد: در حال حاضر در مجموع ۴۴ هئیت ورزشی در شهرستان گنبدکاووس به ثبت رسیده که از این تعداد ۳۵ هیئت فعال و ۹ هیئت با رشته‌های خاص مانند پزشکی ورزشی، هاکی و بیماری‌های خاص غیر فعال است.

وی افزود: امسال ۱۲ نفر از ورزشکاران برادر به عنوان عضو به تیم ملی و ۳ نفر ورزشکار خانم نیز به اردوهای تیم ملی دعوت شدند و برای نخستین بار ۴ نفر به مسابقات پاراآسیایی راه یافتند که ۳ نفر آنها از ورزشکاران گنبدی بوده و مقام قهرمانی و نائب قهرمانی را کسب کردند.

یوسفی گفت: ۶ هزارو ۲۵۸ نفر ورزشکار سازمان یافته بیمه شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۱۶۱ نفر خانم هستند که با توجه به جمعیت ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس این تعداد بسیار اندک است و با تلاش و پیگیری‌های لازم این تعداد را تاپایان سال ۱۵ درصد افزایش خواهیم داد.

وی اضافه کرد: در این شهرستان ۱۰ فضای باز ورزشی به متراژ ۹۵ هزار مترمربع و ۲۰ فضای سرپوشیده ورزشی به متراژ ۲۰ هزار مترمربع وجود دارد و سرانه ورزشی شهرستان ۳۳ صدم درصد است که این آمار بسیار کم است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس درباره وضعیت مدیریتی مجموعه سوارکاری گنبدکاووس بیان داشت: اختلاف نظراتی بین هیئت سوارکاری استان گلستان، هیئت سوارکاری گنبدکاووس و فدراسیون وجود دارد و فدراسیون تلاش دارد تا مانند گذشته مدیریت این مجموعه را عهده‌دار شود که با رایزنی‌های نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه، امام جمعه و مسئولان ورزش و جوانان در تلاش هستیم تا مدیریت این مجموعه به شهرستان واگذار شود که امید داریم قبل از برگزاری کورس بعدی این امر محقق شود.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۱

۳۰ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38352

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک