خانه صنایع دستی و مرکز بوم‌گردی قزاق در گرگان دایر می‎شودترکمن نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، از ایجاد خانه صنایع دستی و مرکز بوم‌گردی قزاق در گرگان به منظور افزایش ظرفیت‌های گردشگری بین ایران و قزاقستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، ابراهیم کریمی در نشست سفیر محترم جمهوری قزاقستان با تجار و بازرگانان استان گلستان اظهار کرد: با وجود بیش از ۶ هزار قزاق در استان روابط خوبی بین قزاقستان و گلستان حاکم است.

وی تصریح کرد: نماینده سازمان میراث فرهنگی در کمیسیون مشترک ایران و قزاقستان هستم و در راستای بهبود ظرفیت‌های گردشگری، مصوبات بین دو کشور را پیگیری می‌کنم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ادامه داد: در گذشته پرواز گرگان اکتائو و تسهیل ویزا برای گردشگری به ویژه گردشگری سلامت مورد توافق بین دو کشور قرار گرفته بود.

کریمی خاطرنشان کرد: امیدواریم در این شرایط با تحریم جدی که مواجه هستیم کشور قزاقستان با درک متقابل به ما کمک کند تا روابط بین دو کشور در حوزه اقتصادی و گردشگری پایدار شود و توسعه یابد.

وی افزود: پیشنهاد به سرکنسول قزاقستان در استان گلستان داشتم و این آمادگی را اعلام کردیم که برای شهروندان قزاق که در گلستان زندگی می‌کنند خانه صنایع دستی قزاق و مرکز بوم‌گردی قزاق را در گرگان دایر کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان افزود: همچنین آرامگاهی در نزدیکی شهر مراوه‌تپه وجود دارد که می‌تواند ثبت مشترک بین دو کشور ایران و قزاقستان شود.

کریمی به ظرفیت گردشگری استان گلستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم توافقات مشابه به همکاری و نزدیکی بیشتر بین دو کشور کمک کند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۵۸

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

51927

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک