vazir 11m 300x225 - خاموشی‌ها در کشور رو به اتمام استگلستان-ترکمن نیوز-  وزیر نیرو گفت: با توجه به صرفه‌جویی که مردم انجام دادند و کاهش دما خاموشی‌های برق رو به پایان است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی فرمانداری علی آبادکتول، رضا اردکانیان عصر امروز پنجشنبه ۱۱ مرداد در حاشیه آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه ارتقاء واحدهای یک و دو به فناوری «MAP2B» نیروگاه علی‌آبادکتول در گفت‌وگو با خبرنگاران استان، به نوسانات ارز اشاره و اظهار کرد: برای کاهش خسارات ناشی از نوسانات ارز در زمان لازم برای اصلاح قیمت و مصرف اقدامات لازم انجام نشد و به حوزه سرمایه‌گذاری و اولویت‌ها کم توجهی شد و باید شرایط را برای سرمایه‎گذاری بخش خصوصی به‎ویژه در بخش آب تسهیل می‌کردیم.
وی با اشاره به خاموشی‌های سراسری برق تصریح کرد: خاموشی سختی دارد و درس‌‌هایی نیز در آن وجود دارد و با در‌س‌هایی که در بخش دولت و صنعت گرفتیم امیدواریم مشکلات را زودتر برطرف کنیم.
وزیر نیرو تاکید کرد: نمایندگان مجلس صدای راستین مردم هستند و از سویی دیگر از نزدیک شاهد اقدامات ما بودند و از سال‌های گذشته گزارش مشکلاتی که امروز مردم با آن روبه رو شدند را از ما دریافت کردند.
اردکانیان گفت: خاموشی‌های برق به دلیل کاهش دما و همراهی‌ها که در رعایت مصرف برق اتفاق افتاده رو به اتمام است.
وی افزود: از ۵۷ هزار مگاوات برق مصرف‌شده نزدیک به ۲۲ هزار مگاوات به وسایل سرمایشی اختصاص دارد که انتظار داریم مردم در مناطق گرمسیر دمای وسایل سرمایشی خود را در حد دمای آسایش که ۲۵ درجه سانتی‌گراد است قرار دهند و قطعاً با این اتفاق نقاط دیگر کشور با خاموشی روبه‌رو نمی‎شوند.
لازم به ذکر است، با افتتاح و بهره‌برداری MAP2B این نیروگاه افزایش توان تولید هر واحد از ۱۶۲ به ۱۸۳ مگاوات افزایش یافت و راندمان این واحد از ۳۳.۵ به ۳۶.۲ درصد رسیده است.
استفاده از توان فناوری داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر مزایای افتتاح و بهره‌برداری این پروژه به‌شمار می‌رود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۳

۱۲ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30713

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک