گاومیش 300x178 - حمایت گلستان از سرمایه‌گذاری در صنعت پرورش گاومیشتورکمن نیوز: رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان از حمایت سرمایه‌گذاری در صنعت پرورش گاومیش با هدف توسعه کمی و صنعتی و گسترش برنامه‌های اصلاح نژادی جمعیت این پستاندار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، مختار مهاجر اظهار داشت: گلستان به دلیل برخورداری از مناطق دارای آب بندان، رودخانه، تالاب، ساحل دریای خزر و شبه جزیره میانکاله، دارای ظرفیت مناسب پرورش گاومیش و افزودن بر تولید بیشتر گوشت قرمز است.

وی به تدارک برگزاری همایش “روز مزرعه گاومیش دام هزاره سوم” در بندرگز اشاره کرد و گفت: در این همایش مسوولان کشوری و استانی، محققان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، کارشناسان و پرورش دهندگان گاومیش استان‌های کشور حضور داشته و به تبادل نظر خواهند پرداخت.

مهاجر تولید محصولات لبنی و با ارزش و استفاده از بقایای گیاهی به ویژه گیاهان خَشَبِی (علوفه چوبی) و تولید گوشت و شیر با استفاده از منابع خوراکی ارزان قیمت را از مزایا و فواید پرورش گاومیش دانست و گفت: وجود این قابلیت ها باعث شده تا گاومیش به دام هزاره سوم معروف گردد.

مدیر امور دام سازمان جهادکشاورزی گلستان نیز معرفی صنعت گاومیش‌داری در استان، ترغیب سرمایه گذاران و معرفی مزایای پرورش این حیوان برای ایجاد فرصت های شغلی جدید را از اهداف برگزاری همایش “گاومیش در هزاره سوم” در بندرگز اعلام کرد.

غلامعلی هلاکو گفت: گلستان دو هزار و ۱۰۰ راس گاومیش دارد که بخش عمده آن ها در بندرگز، گُمیشان، کردکوی، گنبدکاووس و ترکمن نگهداری می شوند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۶

۲۳ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63407

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک