1 300x185 - حلقه‌ای که علائم کرونا را سه روز زودتر تشخیص می‌دهدترکمن نیوز: محققان مدعی شده‌اند که حلقه Oura می‌تواند علائم بیماری کرونا را تا سه روز زودتر از بروز آن‌ها در بدن بیمار تشخیص بدهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از engadget، یکی از چالش‌های اصلی مبارزه با ویروس کرونا این است که بسیاری از افراد پیش‌ازاین که علائمی از این بیماری داشته باشند، ناقل ویروس هستند. بااین‌حال محققان دانشگاه وست ویرجینیا توانستند با استفاده از حلقه پوشیدنی ویژه‌ای از کمپانی Oura و مدل‌های پیش‌بینی کننده هوش مصنوعی، وجود علائم در بیماران را قبل از پیدایش آن‌ها تشخیص بدهند.

هم‌اکنون این محققان مدعی شده‌اند که پلتفرم دیجیتال آن‌ها می‌تواند علائم مرتبط با کووید-۱۹ را تا سه روز جلوتر از وقوع آن‌ها با دقتی ۹۰ درصدی تشخیص بدهد. این رویکرد مبنی بر علم عصب‌شناسی است و از مشارکت‌کنندگان می‌خواهد که میزان استرس، اضطراب، حافظه و دیگر بیومتریک های روان‌شناختی و شناختی خود را در نرم‌افزار RNI ردیابی کنند.

2 2 300x185 - حلقه‌ای که علائم کرونا را سه روز زودتر تشخیص می‌دهد

حلقه Oura اطلاعات فیزیکی نظیر دمای بدن، تغییر ضربان قلب، میزان تنفس و الگوهای خواب افراد را جمع‌آوری کرده و سپس سیستم ویژه‌ای با مدل‌های هوش مصنوعی اطلاعات نرم‌افزار یاد شده را با اطلاعات حلقه ترکیب می‌کند. البته دقت ۹۰ درصدی این سیستم مشکلات زیادی دارد و اگر ۱۰۰۰ نفر از آن استفاده کنند، ۱۰۰ نفر اطلاعات غلط دریافت خواهند کرد و به اشتباه خواهند افتاد.

این پلتفرم هم‌اکنون توسط بیش از ۶۰۰ متخصص حوزه سلامت تست شده است و RNI نیز به‌صورت همزمان برای مقیاس بندی این تست و افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان آن به ۱۰ هزار نفر با دانشگاه‌های توماس جفرسون و واندربیلت همکاری می‌کند. علاوه بر این محققان دانشگاه کالیفرنیا نیز در تلاش‌اند تا از این حلقه برای تشخیص وجود ویروس در مراقبان بخش سلامت استفاده کنند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۳

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76918

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک