حفظ و معرفی میراث فرهنگی عامل توسعه فرهنگی و اقتصادی مراوه تپه استترکمن نیوز:  فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت: حفظ و معرفی میراث فرهنگی عامل توسعه فرهنگی و اقتصادی شهرستان خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  امانگلدی ضمیر ۳۰ اردیبهشت ماه در دیدار با سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان بمناسبت روز ملی موزه و هفته میراث فرهنگی اظهار کرد: میراث فرهنگی هویت و سرمایه هرمنطقه بوده ، حفظ و معرفی آن برای جذب گردشگر و توسعه اقتصادی از ضروریات است.
وی همچنین بر ساماندهی آرامگاه مختومقلی فراغی، توسعه گردشگری و بومگردی، ایجاد اشتغال هنرمندان و تعیین تکلیف بازارچه صنایع دستی در مجموعه آرامگاه مختومقلی فراغی تاکید نمود.
سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراوه تپه نیز در این جلسه با برشمردن سرمایه های معنوی ، تاریخی و طبیعی این شهرستان گفت: به لطف خداوند به لحاظ آرمیدن فرزانگان و عرفا ،این شهرستان‌ دارای ارزش بوده و جاذبه های طبیعی و تاریخی آن نیز به ارزش آن افزوده است.
عطابردی خانی افزود: به لحاظ اینکه مجموعه اداری میراث فرهنگی این شهرستان جدیداً استقرار یافته و با توجه به گستره وسیع حوزه اماکن گردشگری آن ، حمایت و مساعدت مسئولین دلسوز را میطلبد.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۵۳

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75643

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک