امام جمعه گنبدکاووس:

گنبدکاووس,حجت الاسلام ترابیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه گنبدکاووس با گرامیداشت فرارسیدن هفته منابع طبیعی ( ۱۵ تا ۲۲ اسفند)، توجه جدی به حفظ و توسعه منابع طبیعی و درختکاری را یک ضرورت مهم برای کشور و این شهرستان دانست و بر آن تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تلیلی ترکمنهای ایران،  حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی در خطبه های نمازجمعه مردم گنبدکاووس، گفت: شرایط اقلیمی این شهرستان توجه بیشتر متولیان جهادکشاوزی و منابع طبیعی نسبت به نهال کاری بیشتر و توسعه باغات با مشارکت مردم را ضروری کرده است.
وی باتبریک هفته احسان و نیکوکاری و سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: فلسفه راه اندازی این نهاد تنها ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب، نشان از اهتمام ویژه امام راحل نسبت به توجه به نیازمندان و محرومان بود.
حجت الاسلام ترابی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به نیازمندان و محرومان جامعه به عنوان صاحبان اصلی و وفادارترین قشر به انقلاب، اضافه کرد: کم توجهی به این قشر و برخی اشرافی گری ها درجامعه علاوه بر اینکه باعث شرمندگی است، محرومان را نیز ناامید می کند.
وی با اشاره به برگزاری باشکوه پیاده روی خانوادگی امروز در گنبدکاووس نیز تصریح کرد: این اقدام مهم سبب تقویت روحیه نشاط و شادی دربین مردم شد و توجه به ورزش همگانی توصیه رهبری انقلاب نیز می باشد.
خطیب جمعه گنبدکاووس در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به سخنان هفته گذشته رهبری انقلاب، برلزوم توجه بیشتر به منویات معظم له برای رسیدگی به مردم، سیاست داخلی و خارجی و ارتباط با همسایگان و کشورهای شرقی تاکید کرد.
حجت الاسلام ترابی گفت: آنگونه که رهبری فرمودند ارتباط با غرب به دلیل خوی استعماری و قدرت مآبانه آنان برای ملت فایده ندارد.
وی به سخنان چند روز پیش ریاست جمهوری در جمع مردم استان هرمزگان نیز اشاره کرد و با قدردانی از رئیس جمهوری یادآور شد: سخنان دکتر روحانی که فرمود برای تقویت بنیه دفاعی و موشکی خود از کسی اجازه نمی گیریم، حرف ملت و نظام است و ملت در برابر زورگویی و زیاده خواهی دشمنان ایستادگی می کند.
حجت الاسلام ترابی اضافه کر: دشمنان انقلاب بویژه آمریکا، اسرائیل و انگلیس نیز نمی توانند هیچ غلطی بکنند همانگونه در ۴۰ سال گذشته نیز نتوانستند غلطی بکنند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/turkmensnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۱

۱۱ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13007

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک