حضور 30 استان در سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستانتورکمن نیوز مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در تلاش است تا با هماهنگی و برنامه ریزی بهتر، جشنواره سیزدهم را متفاوت تر و باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ابراهیم کریمی در چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان با اشاره به این که امسال فضای بیشتری برای غرفه های صنایع دستی و بخش روستایی و عشایری در نظر گرفته خواهد شد خاطرنشان کرد : در دوره سیزدهم جشنواره از ۳۰ استان کشور برای حضور و معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خود در بخش نمایشگاهی جشنواره دعوت می شود.

وی اضافه کرد: در حوزه گروه های موسیقی و آیینی اقوام نیز با دعوت از گروه های متفاوت نسبت به سال های گذشته حدود ۲۰ گروه موسیقی و آیینی در این دوره از جشنواره حضور خواهند یافت.

کریمی در ادامه به مزیت های برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام در دو شهرستان اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره در دو شهرستان، فرصت بسیار خوبی برای ارایه ظرفیت و قابلیت های هنرمندان چه در عرصه موسیقی و چه در حوزه صنایع دستی و همچنین دسترسی راحت تر مردم شریف شرق و غرب استان به این جشنواره است.

گفتنی است ، در این جلسه روسای کمیته ها اجرایی جشنواره به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام پرداختند.

لازم به ذکر است ، سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از ۲۱ لغایت ۲۴ آبان ماه در شهرستان گرگان و از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ آبان ماه در شهرستان گنبد کاووس برگزار خواهد شد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۲۶

۲۶ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63494

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک