حضور پلنگ ماده در هزارپیچ گلستانمحیط زیست-تورکمن نیوز:  رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان از حضور یک ماده پلنگ به همراه دو توله اش پس از گذشت یکماه همچنان در هزارپیچ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمود شکیبا در گفتگو با مهر اظهار کرد: اواسط فروردین ماه نخستین بار یکی از پاراگلایدر سواران گلستان در هزارپیچ یک پلنگ ماده را به همراه دو توله اش مشاهده کرد.

وی افزود: این پلنگ ماده همچنان در ارتفاعات هزارپیچ که جزو زیستگاه های این حیوان محسوب می شود، حضور دارد.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان با اشاره به اینکه انسان غذای پلنگ نیست، ادامه داد: حضور این ماده پلنگ تاکنون برای مردم خطری نداشته چرا که تا زمانی که انسان برای پلنگ مزاحمتی ایجاد نکند این حیوان به کسی حمله نمی کند.

وی اضافه کرد: جنگل زیستگاه حیات وحش است و حضور پلنگ در هزارپیچ عجیب نیست و ماهم نمی توانیم مانع حضور وی در زیستگاهش شویم؛ فقط تعداد ماموران حفاظت را در هزارپیچ افزایش داده ایم تا بیشتر بررسی و مراقبت کنند که مشکلی پیش نیاد.

شکیبا در پاسخ به این سوال که کدام دستگاه نسبت به تامین امنیت جانی مردم در هزارپیچ مسئولیت دارد، گفت: به طور قطع تامین امنیت در اماکن تفریحی با دستگاهی است که امکانات تفریحی و رفاهی را در منطقه فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: هزارپیچ یک گردشگاه قدیمی است و هیچ محدودیتی برای حضور مردم در این منطقه ایجاد نشده است.

وی خاطرنشان کرد: حضور ماموران حفاظت در هزارپیچ افزایش یافته و امید داریم این پلنگ هرچه زودتر به مناطق جنوبی و جنگلی هزارپیچ برود و با تذکراتی که به گردشگران داده می شود مشکلی پیش نیاید.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۵

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52736

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک