اقوام 300x200 - حضور سفرا، کارداران و رایزنان 15 کشور در جشنواره اقوام استان گلستانتورکمن نیوز مسوول کمیته اموربین الملل سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان از حضور سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی و اقتصادی ۱۵کشور در این دوره از جشنواره خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از روابط عمومی میراث فرهنگی گلستان، حوریه کمال غریبی امروز شنبه۱۸آبان ماه با اعلام این خبر گفت: سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان با حضور مهمانان خارجی ۱۵کشور، روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۳ سفیر و مابقی کاردار، کنسول، رایزن فرهنگی و اقتصادی هستند که از کشور های چین، یونان، عراق، قزاقستان، آذربایجان، تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان، پاکستان، بلاروس، فیلیپین، سنگال، بولیوی، موریتانی و فلسطین در سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور خواهند داشت.

مسوول کمیته اموربین الملل سیزدهمین جشنواره اقوام گلستان با اشاره به این که حضور میهمانان خارجی و سفرا در این جشنواره ظرفیتی برای ایجاد و تقویت تبادلات گردشگری، اقتصادی و بازرگانی است، تصریح کرد: فرهنگ و تاریخ اقوام نقش بسزایی در شکل گیری هویت و ارزش های ملی دارد و با برپایی این گونه رویدادهای گردشگری می توان فرهنگ، پیشینه و آداب و رسوم غنی اقوام و ملت ها را به معرفی نمود.

کمال غریبی گفت: برنامه ریزی های لازم برای میزبانی شایسته از سفرا و میهمانان خارجی صورت گرفته است و سفرا ،کارداران و رایزنان فرهنگی و اقتصادی ضمن حضور در جشنواره وبازدید از جاذبه های گردشگری همچون اماکن فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی گلستان برای شناخت بیشتر این استان، جلساتی نیز با مسوولان استانی و فعالان گردشگری، اقتصادی و بازرگانی خواهند داشت.

مسوول کمیته اموربین الملل سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان اضافه کرد: شخصیت های بین المللی از ۲۰ آبان وارد گلستان خواهند شد و مورد استقبال رسمی مقامات عالی استان قرار خواهند گرفت.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۶

۱۹ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64504

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک