60 متری دریا نوار ساحلی گلستان 300x209 - حریم 60 متری دریا در نوار ساحلی گلستان باید رعایت شودتورکمن نیوز:  استاندار گلستان با بیان اینکه این استان کمترین میزان دست اندازی به سواحل دریای خزر را دارد، اظهار کرد: باید حریم ۶۰ متری دریا در ۱۳۱ کیلومتر نوار ساحلی استان رعایت شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از روابط عمومی استانداری، هادی حق شناس امروز شنبه ۱۸ آبان ۹۸ در چهاردهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت مناطق ساحلی استان گلستان(ICZM) با حضور مهندس خلیلی مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی ، تصریح کرد: از ۹۸۰ کیلومتر سواحل دریای خزر ، ۱۸۰ کیلومتر آن تحت تصرف است که باید آزاد سازی آن صورت گیرد.

وی افزود: سهم گلستان از تمامی تصرفات کمتر از ۲ کیلومتر است و باید بر اساس جلسه امروز دستگاه های تصرف کننده نسبت به تخلیه سواحل اقدام نمایند.

استاندار گلستان یادآور شد: رعایت حریم دریا موجب حفظ این سرمایه ملی برای آیندگان خواهد شد و همه باید به عنوان یک وظیفه به آن توجه داشته باشند.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: سهم گلستان از سواحل دریای خزر ۱۳۱ کیلومتر است و خوشبختانه در گذشته دست اندازی های چندانی به آن صورت نگرفته اما تصرفات حداقلی هم باید تخلیه شوند.

لازم به ذکر است در این جلسه که با موضوع بررسی راهکارهای تعیین حریم ۶۰ متری نوار ساحلی در استان برگزار شد، حاضرین نقطه نظرات خود را اظهار کردند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۱

۱۸ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64479

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک