Bonyad 5Sh 300x226 - حرکت بنیادمستضعفان برمدار صحیح در اقتصاداقتصادی– ترکمن نیوز- به نظر می‌رسد بنیادمستضعفان با توجه به درک صحیح شرایط موجود و مأموریت‌های تعریف شده در یک اقدام درست از ساخت و تولید پروژه‌های تجاری و مراکز عرضه برند‌های خارجی منصرف شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نظر می‌رسد بنیاد مستضعفان با توجه به درک صحیح شرایط موجود و مأموریت‌های تعریف شده در یک اقدام درست از ساخت و تولید پروژه‌های تجاری و مراکز عرضه برند‌های خارجی منصرف شده است.
این اقدام می‌تواند در بازسازی چهره بنیاد مستضعفان به خصوص در دورن تحریم وحمایت از کالا‌های ایرانی مؤثر باشد، زیرا این نهاد، نهادی انقلابی و با تعریف مأموریت‌های مشخص است که این مأموریت‌ها بنا به نامگذاری این نهاد نیز قابل تأمل بوده است. اگرچه این نهاد اقتصادی فعالیت‌های انجام شده‌اش را در جهت حمایت از مستضعفان و در قالب رفع محرومیت دنبال می‌کند، اما دلیل قانع‌کننده‌ای برای کسب درآمد از هر روشی نبوده و این تصمیم جدید بنیاد نشان می‌دهد که حرکت بر مدار صحیح در دستور کار قرار گرفته است.

بدیهی است تفاوت میان حمایت از محرومان که بر عهده کمیته امداد است با محرومیت‌زدایی از مناطق محروم که بر عهده این نهاد انقلابی قرار گرفته و جلوه آن به خصوص در پروژه‌های بنیاد علوی و مناطق محرومی مانند قلعه گنج متبلور شده اقداماتی مکمل و مؤثر بوده است. اما توجه به نوع و نحوه دسترسی این نهاد به منابع برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و رفع محرومیت‌زدایی با توجه به شرایط خاص کشور بیش از هر زمانی باید مدنظر قرار می‌گرفت، زیرا لزوم توجه به تولیدات داخلی و مقابله با تحریم‌ها جز در سایه همکاری و اتخاذ تصمیمات منطقی میسر نمی‌شود. بر اساس مصوبه شورای معاونان بنیاد و طی بخشنامه معاونت توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان شرکت‌های زیرمجموعه این نهاد از این پس در ساخت و تولید پروژه‌های تجاری و مراکز عرضه برند‌های خارجی سرمایه‌گذاری نخواهند کرد.

بر اساس مصوبه شورای معاونان و بخشنامه معاونت توسعه ساختمان در جهت پرهیز از رقابت با بخش خصوصی و سیاست‌های کلان بنیاد از این پس سرمایه‌گذاری شرکت‌های بنیادی در ساخت‌و‌ساز پروژه‌های جدید تجاری لوکس و مراکز بزرگ تجاری (مال‌ها) که به طور عمده با هدف عرضه برند‌های خارجی در کلانشهر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، متوقف می‌شود. در بخشی از بخشنامه معاونت توسعه ساختمان و انرژی آمده است: در راستای رعایت شان و جایگاه بنیاد به عنوان نهادی انقلابی و در جهت پرهیز از رقابت با بخش خصوصی ترتیبی اتخاذ فرمایید تا از ورود و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مجتمع تجاری لوکس و مال‌ها در کلانشهر‌ها که به طور عمده با هدف عرضه برند‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد توسط شرکت‌های بنیاد خودداری گردد.

منبع: روزنامه جوان

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۵

۰۵ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33859

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک