مرز اینچه برون,ورود مسافر ترکمنستانیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان گفت از ورود ۹۵۵ مسافر ترکمنستانی در قالب تجارت چمدانی و بازدید از جاذبه‌های گردشگری از مرز اینچه‌برون از ۲۹ اسفند ماه سال ۹۶ تا ۶ فروردین ماه سال جاری به گنبدکاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سرهنگ محمدرضا سراوانی درباره اجرای طرح نوروزی در نواحی مرزی این شهرستان اظهار داشت: در همین مدت, ۶۸ هزار و ۳۶۵ مسافر از جاذبه‌های مختلف بخش مرزی شهرستان گنبدکاووس بازدید کردند که از این تعداد, ۹ هزار و ۵۸۸ نفر از ۳ تالاب‌های بین‌المللی آلماگل, آلاگل و آجی‌گل, ۱۳ هزار و ۸۴۵ نفر از بقعه ملاعلی عطا دانشمند واقع در نقطه صفر مرزی و ۴۴ هزار و ۹۳۲ نفر مسافر از بازارچه مرزی بازدید کردند.

وی افزود: همچنین در همین مدت, ۱۷ هزار و ۱۴۶ دستگاه خودرو وارد بخش مرزی داشلی‌برون شده و ۳ هزار و ۸۱۷ نفر مسافر از خدمات راهنمای مسافر واقع در سه‌راهی اینچه‌برون و ورودی تنگلی بهره‌مند شدند.

رئیس کمیته مرزی گردشگری ستاد اجرایی خدمات سفر شرق گلستان تصریح کرد: ۱۴۲ دستگاه خودرو ترانزیتی ایرانی و خارجی در همین مدت وارد کشور شده و ۱۴۷ دستگاه خودرو ترانزیتی ایرانی و خارجی از کشور و از طریق مرز ترکمنستان خارج شدند.

سرهنگ سراوانی تاکید کرد: در همین مدت ۲۰۹ نفر مسافر در منطقه مرزی اینچه برون اسکان یافته و در تصادفات جاده ای و شهری اتفاق افتاده در این مدت زمانی ۱۰ نفر مصدوم شدند که از طریق آمبولانس اورژانس به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس منتقل شدند.

وی یادآور شد: جشنواره روستایی فرهنگ و اقتصاد با حضور چهره‌های ماندگار و هنری استان گلستان در ۱۱ فروردین ماه سال جاری با اجرای برنامه‌های شاد و با نشاط در بخش مرزی داشلی برون برای ایجاد نشاط و شادی برای مسافرین بخش مرزی, برگزار می‌شود.

فرمانده هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک گلستان گفت: برای ایجاد نظم و امنیت و روان سازی ترافیک در بخش مرزی, ۲ ایستگاه نوروزی در سه‌راهی بازرسی اینچه برون و تنگلی برپا شده, همچنین برای جلوگیری از هرگونه عواقب نا خوشایند, گشت‌زنی مرزبانی به صورت خودرویی, موتوری و پاس پیاده در طول شبانه روز اجرا می‌شود و بازارچه مرزی به بیش از ۱۰ دوربین مدار بسته تجهیز شده تا مسافران با امنیت و آرامش, اوقات خوش و خاطرات خوبی را از سفر به این منطقه داشته باشند./تسنیم

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۹

۰۸ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14717

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک