امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووستورکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته ۲۷ اردیبهشت ماه با بیان اینکه تعیین میزان زکات فطریه قاعده خاص خود را دارد اظهار داشت: میزان زکات فطریه از محل محصول گندم ۲ کیلوگرم و از محل میوه خرما ۴ کیلوگرم است و بر اساس قیمت روز گندم، زکات فطریه امسال حداقل مبلغ ۴ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به نزدیکی شب “یا رمضان” اظهار داشت: آیین دینی “یا رمضان” آیینی در راستای عرض خدا قوت به مومنین روزه دار و نیز هشدار بر اینکه، ای مومنین نیمی از ماه رحمت و فضیلت سپری شده، همت بیشتری کنید و از برکات ایام باقیمانده ماه شریف رمضان بهره کافی ببرید و از نعمات معنوی آن غافل نشوند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این شب خاص، عده ای از جوانان جاهل به صورت مختلط با راه اندازی گروه های موتوری در کوچه و خیابان های شهر بر خلاف شریعت اسلامی با ایجاد هیاهو و جنجال به هنجار شکنی پرداخته و برای مردم نیز ایجاد مزاحمت می کنند.

خطیب جمعه با اشاره به اینکه اینگونه اعمال شایسته ماه مبارک رمضان نیست افزود: برخی بانوان هم به جای تعقل و عمل به دستورات و عبادات دینی در این شب معنوی، دور هم جمع شده” لاله خوانی” و یا به شبگردی و سرگرمی های دیگر مشغول می شوند.

آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به اینکه اینگونه اعمال در هیچیک از کشورهای اسلامی متداول نیست تصریح کرد: آنها با آگاهی از اینکه فرصت های گرانقدر رحمت و بخشش الهی درحال سپری شدن است بر عمل به اعمال مضاعف دینی و عبادات جمعی در شب های قرآنی باقیمانده همت می گمارند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ماه رمضان هدیه ای الهی برای مسلمین است اظهار داشت: خداوند بیشترین ثواب ها و حسنات را در این ماه قرار داده و مومنین نباید فرصت های ارزشمند را از دست دهند و قدر دو دهه باقیمانده پیش رو از ماه شریف رمضان را بیشتر بدانند.

وی کتاب قرآن را تنها مرجع تاثیرگذار برای اصلاح و خروج بشریت از وضعیت حاضر عنوان کرد و اظهار داشت: چنانچه بشریت اساس زندگی و مدنیت را برپایه دستورات قرآن و رسالت پیامبر(ص) بنا کنند به گمراهی کشیده نخواهند شد.

گزارش از: مصطفی صبوحی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۱

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53623

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک